Nové ETF s 3-násobnou pákou od ProFunds Group
|

Nové ETF s 3-násobnou pákou od ProFunds Group

Pro investory s málo penězi a ochotou riskovat

Firma ProFundsGroup nedávno vydala nové dva ETF papíry kopírující vývoj amerického indexu S&P 500 s trojnásobnou pákou, které jsou určeny drobným investorům, kteří rádi a aktivně spekulují na pohyb amerických trhů a zároveň se nebojí rizika. Tyto papíry naopak nejsou určeny pro investory vyznávající strategii „Kup a drž“ nebo investory s negativním vztahem k riziku.

Prvním ETF papírem je ProShares Ultra Pro S&P 500 s označením UPRO, který je trojnásobkem uvedeného indexu. Stoupne-li index o 1%, hodnota UPRO se zvedne o 3%. Cena jednoho kusu UPRO se pohybuje pod 90 dolary, tedy zhruba 1.800 Kč.

Druhým je ProShares Ultra Pro Short S&P 500 s označením SPXU, který je opakem k indexu. Klesne-li například index S&P 500 o 1%, SPXU stoupne o 3%. Nyní se jeho cena na trhu pohybuje okolo 70 dolarů.

Jak je to s poplatky?

Největší brokerský dům u nás Patria Direct chce za pokyn+obchod 14,90 dolarů do objemu 300 tis. Kč při podání pokynu přes Internet.

https://www.patria-direct.cz/Dokumenty/Sazebník%20poplatků.pdf

Jeho konkurent zaměřený na drobné investory Fio požaduje 8, resp. 10 dolarů (nad 100ks) za uskutečněný obchod na základě pokynu podaného přes Internet.

http://www.fio.cz/docs/c_vyber.pdf

K tomu je potřeba počítat poplatek trhu, na kterém se příkaz provedl, ten je obvykle do 1 dolaru.

Kde najdete kurz těchto ETF?

http://finance.yahoo.com/q?s=SPXU

http://finance.yahoo.com/q?s=UPRO