Milionové bonusy se vracejí na Wall Street
|

Milionové bonusy se vracejí na Wall Street

Pracovní zařazení: Komoditní makléř. Adresa zaměstnavatele: Wall Street. Roční bonus: 1 000 000 USD.

Není to ani rok, co komoditní trhy skoro zkolabovaly po více než padesátiprocentním poklesu, se banky znovu pouštějí do náboru pracovních sil. Velmi žádaní jsou komoditní makléři.

Bank of America se rozhodla zvýšit stav svých komoditních makléřů od 25 procent. Britská Barclys zvyšuje stav o 6 % tj. 340 lidí. Velký nábor zahájila také Morgan Stanley.

Náborové kampaně přichází poté, co finanční instituce v posledních dvou letech propustily více než 300 tisíc zaměstnanců.

trader

„ Garantované,miliónové bonusy se v letošním roce znovu vrací do pracovních smluv“ , tvrdí George Stein, ředitel pracovní agentury Commodity Talent. „Tyto bonusy se nabízí těm novým zaměstnancům, kteří budou schopni citelně zvýšit obrat v krátkém časovém úseku“.

Banky znovu nabírají poté, co se ceny některých komodit jako je například ropa nebo měď zvedly od března o skoro sto procent.

Komodity také znovu přilákali manažery komoditních fondů, kteří podle statistiky Barclays Capital ve druhé čtvrtletí zvýšily podíl ve svých portfoliích o více než 200 mld USD.

Makléř

Makléři znovu výrazně pomáhají k dobrým hospodářským výsledkům řady bank. Příjmy z obchodování stály v poslední době za výsledkovými překvapeními Goldman Sachs nebo Royal Bank of Scotland.

„Byznys, který se vytváří v makléřských a investičních odděleních bank znovu nebývale jede a tyto instituce až skoro zoufale nabírají nové tradery“, říká Jason Kennedy, z poradenské společnosti Kennedy Associates.

On sám v posledních dvou měsících dohodil bankám okolo deseti makléřů, kteří dostanou garantované bonusy ve výši 1 mil. amerických dolarů.

Zdroj: Bloomberg