Bonusová sázka na potrubí
|

Bonusová sázka na potrubí

Francouzská společnost Vallourec je světovou jedničkou ve výrobě potrubí, které slouží převážně k transportu ropy a plynu. Není tedy divu, že společnost z indexu CAC-40 zaznamenávala solidní obchody v době rostoucí poptávky po ropě a plynu, kdy ropné společnosti navyšovaly kapacity a těžily na nových ropných polích

Za dobře známou kvalitu Vallourecu byly tyto společnosti připraveny platit vysoké ceny, což znamenalo tučné marže.

S hospodářskou krizí a propadem ceny ropy však došlo i na akcie Vallourecu, které spadly z maxima 243,25 EUR až na dno na úroveň 52,52 EUR.

Dopad recese je dobře čitelný i na číslech za druhé čtvrtletí, obrat se propadl zhruba o třetinu na 1,1 mld. EUR, čistý zisk se propadl dokonce nadproporcionálně.

Po sečtení zůstala společnost stále v plusu, i když se marže značně zredukovala. Burza však reagovala rostoucími kurzy,jelikož analytici očekávali ještě výrazně horší výsledky.

Na druhou stranu krátkodobé perspektivy nejsou příliš růžové, jelikož toto odvětví platí za extrémně cyklicky opožděné. Ropné společnosti budou opět investovat teprve poté, co se situace na straně poptávky výrazně zlepší.

Vallourec

To by však mohlo jít rychleji než se nyní očekává, poslední americká hospodářská data k tomu naznačují pozitivní signály. A hned se Vallourec dostal do popředí, odhady P/E ve výši 14 pro rok 2010 tak mohou být ještě výrazně redukovány.

Agresivní bonus certifikát od BNP Paribas nabízí šanci na bonus výnos ve výši 58,1 procenta neboli 41,5 procenta p.a., pokud akcie do prosince 2010 zůstane nad bariérou umístěnou na úrovni 90,00 EUR.

Jelikož je certifikát obchodován pouze s mírnou nadhodnotou zhruba tří procent, participují investoři "jedna ku jedné" na kurzovním růstu nad hranici bonusu na úrovni 175,00 EUR.

Ochrana ve výši 16 procent nedává s ohledem na vysokou volatilitu akcie příliš důvodů ke klidnému spánku, proto by měli investoři produkt denně sledovat a certifikát prodat v okamžiku, kdy podkladové aktivum prolomí hranici 100,00 EUR.

Nyní však překonání této hranice znamená technický nákupní signál, proto mohou dynamičtí investoři tento bonus certifikát zařadit do svého portfolia.