Salzgitter může profitovat z růstu hospodářství
|

Salzgitter může profitovat z růstu hospodářství

Dlouhodobě má ocelářská firma potenciál růst, krátkodobě mohou přijít výkyvy kurzu, Prohlášení, že se firma v roce 2009 nedostane do zisku, přineslo totiž zklamání. Avšak dostatek hotovosti a poměr vlastního kapitálu k aktivům ve výši 50% tvoří stabilní základ.

Salzgitter AG

Německý producent oceli

Tržní kapitalizace: 3,921 mld. EUR

Zisk na akcii 2008: 12,11 EUR

Zisk na akcii 2009 (oč.): -0,85 EUR

P/E (cena/zisk) 2008: 5,39

Aktuální cena: 66,4 EUR

Salzgitter za 3 roky (EUR)

Salzgitter nadále negativně pociťuje důsledky krize. Představenstvo sice prohlásilo, že se objevily známky oživení ocelářského sektoru, po měsících došlo k prvnímu zvýšení cen, ale na to, aby se firma dostala za rok 2009 do zisku, to podle nich stačit nebude.

Přesto svítá naděje. Oživení globálních světových trhů způsobuje, že ceny oceli se úspěšně odráží ode dna. Nejpozději na přelomu let 2009 a 2010 má Salzgitter dobrou šanci zakončit hospodaření v černých, tedy ziskových číslech.

Zůstává zde potenciál pro příjemná překvapení. Salzgitter totiž může profitovat z nízkých cen komodit. Současné náklady se odvíjí od loňských, tedy vysokých cen. Současně tak může při současných nízkých cenách vstupních nákladů dojít k významným úsporám a na straně produkce k růstu cen.

To by mohlo vyústit v poměrně rychlý a pozitivní návrat k dobrým výsledům.

Zdroj: Märkte und Zertifikate Weekly, RBS