Krátkodobý výhled na české akcie: září 2009 a ČEZ a NWR
|

Krátkodobý výhled na české akcie: září 2009 a ČEZ a NWR

Potenciál a riziko jednotlivých akcií obchodovaných v systému SPAD pro následující týdny.

ČEZ Index PX SPAD NWR
ČEZ

ČEZ

Výsledky za 2Q09 byly lehce pod očekáváním díky vyššímu poklesu poptávky (nižší prodeje). Ale rozdíl byl jen minimální a tudíž se potvrzuje, že ČEZ je poměrně rezistentní na výraznější nepříznivé výkyvy.

Společnost nadále hodnotíme velmi silně, co se fundamentu týče, nicméně její větší spojování s politickou agitací (nadcházející volby) jí nemusí svědčit. Volby jsou již poměrně blízko, což může přeci jen jistý negativní psychologický efekt mít. Další vývoj bude záviset nejen na vývoji komodit a celkového trhu, ale i zmíněná politická situace může mít jistý vliv.

Krátkodobý výhled

Současné ceny považujeme za férové, a tedy nás aktuálně nepřivádí na žádnou výraznější investiční myšlenku.

NWR logo

NWR

Výsledky byly horší než očekávání (EBIT -13,3 mil. EUR vs. oček trhu -10,0 mil. EUR), ale výhled naproti tomu naopak potvrzen. Zajímavé je stále utvrzení ohledně produkce, kdy NWR nadále ponechává výhled na těžbu 10,5 mil. tun. Na druhou stranu společnost vnímá složitost situace, ale zároveň cítí lehké oživení v sektoru. Někteří investoři si takovéto zprávy přebírají silně pozitivně a titul zaznamenával nová krátkodobá maxima (až 180 KČ/akcii).

Fundamentálně se v případě NWR sází především na silné oživení pro rok 2010. Naše projekce je výrazně konzervativnější, a tudíž za současných cen na úrovni 160 KČ jsme spíše přikloněni k vybírání zisků.

Krátkodobý výhled

Naše minulé upozornění na silnou poptávku při cenách 115 KČ se ukázalo jako opodstatněné. Současné ceny a výrazné omezení růstového potenciálu i k nejvíce pozitivním oceněním některých zahraničních bankovních domě nás aktuálně vede spíše k názoru realizace krátkodobých zisků.