Edith Thouinová: Zůstaňte nadále v akciích
|

Edith Thouinová: Zůstaňte nadále v akciích

Ekonomické oživení na rozdíl od těch v minulosti nebude taženo peněženkami domácností, ale růstem zásob velkých společností, které očekávají růst na mladých trzích, říká Edith Thouin viceprezidentka z ABN Amro Private Banking.

Edith Thouin

„Domníváme se, že světová ekonomika prožívá oživení ve tvaru písmene V a proto jsou akcie tou správnou investicí,“ tvrdí Thouinová a dodává: „Investoři by se však měli i přesto snažit více diverzifikovat svá portfolia.“

Thouinová si myslí, že je vhodné "vsadit" především na akcie strojírenských firem a také na nadnárodní společnosti, které prodávají své výrobky a služby v Číně a latinské Americe.

„Investoři mají největší chuť nakupovat akcie společností, které jsou exponovány na růst v Asii a již zmíněné latinské Americe. Do současné doby se však soukromí investoři nepodíleli na růstu kurzů tamních akcií, což se však může brzo změnit,“ dodává Thouinová.

Z jednotlivých akcií se Edith libí nejvíce těžařská společnost BHP Billiton, stejně tak podle ní vypadají dobře akcie v Česku podnikající ocelářské společnosti Arcelor Mittal. V rámci strojírenských firem jsou podle ní investičně atraktivní akcie společností Siemens a Philips.

„Zaměřujeme se na společnosti, které prošly krizí bez větších šrámů a zároveň a ty, které mají velký podíl na trhu,“ shrnuje svůj investiční výhled Edith Thouinová z ABN Amro Private Banking.

Do zájmu investorů se pomalu také v druhé polovině roku vratí defenzivnější akcie, jako jsou některé farmaceutické společnosti nebo výrobci spotřebního zboží a potravin, konkrétně například americký výrobce potravinových doplňků Mead Johnson Nutrition nebo švýcarská společnost Nestle.

Zdroj: CNBC