Nové české IPO: Pohled do účetních knih KIT Digital
|

Nové české IPO: Pohled do účetních knih KIT Digital

KIT Digital chce vstoupit na pražskou burzu. Stát by se tak za ideální konstelace mohlo ještě do konce ledna. KIT by se tak stal prvním zástupcem sektoru IT na pražské burze. Jak vypadá hospodáření této společnosti a co si o ní myslí analytici?

IPO Pražská burza KIT digital

Předmětem činnosti společnosti je podnikání v oblasti internetového software a řešení umožňujících distribuci videoobsahu. Nabízí rovněž interaktivně-marketingová řešení globálním klientům jako je News Corp., či Verizon, K-Mart, Coles, Nasdaq, Hummer, či RCS.

KIT digital

Jelikož většina příjmů (kolem 55 %) pochází z regionu střední a východní Evropy, sídlo bylo v září loňského roku přesunuto z Dubaje právě do Prahy. Společnost je obchodována na trhu Nasdaq (ticker KITD), akcie se aktuálně obchodují kolem 11 dolarů, tržní kapitalizace je podle údajů z NASDAQ.COM cca 118, 134 mil. USD (10 720 000 akcií).

Overweight

Ve srovnání s benchmarkem jsou vyhlídky dané investice natolik dobré, že by měl být její podíl v portfoliu nadhodnocen.

Underweight

Ve srovnání s benchmarkem jsou vyhlídky dané investice horší, proto by měl být její podíl v portfoliu podhodnocen.

„Tržní kapitalizace je kolem 118 mil. dolarů, což znamená, že emise bude patřit na pražské burze mezi nejmenší, objemem srovnatelné s Orco a ECM. Na první pohled je KIT Digital typicky růstová akcie (tržby 2007 13,9 mil. USD, 2008 23,4 mil. USD, 2009e-konsensus Reuters- 45,8 mil. USD), nicméně zůstává stále v červených číslech, pokud jde o provozní a čistý zisk (čistý zisk 07 -34,6 mil. USD, 08 -19 mil. USD, 09e-konsensus Reuters- -13,1 mil. USD),“ uvádí Josef Němý z Komerční banky v jednom z prvních analytických pohledů na nového adepta pro pražské IPO.

„Cena akcií KIT Digital během medvědího trhu výrazně oslabila, nicméně akcie jsou podle našeho názoru stále obchodovány na relativně vysokých násobcích: P/BV 6,4, resp. 2009e EV/EBITDA 23). Ty by mohly být opodstatněny, pokud si společnost udrží strmý růst výnosů. Societe Generale nedávno zvýšila doporučení pro sektor IT z „underweight“ na „overweight,“ dodává Němý.

Podle serveru StreetInsider.com vydali 18. prosince 2009 v úvodním doporučení „buy“ analytici Maxim Group, dle stejného zdroje 24. listopadu 09 Roth Capital stanovil v úvodním reportu rovněž „buy.“ Cílové ceny těchto domů jsou 17, resp. 16 dolarů.

AKTUALIZACE: Cenový cíl 14,5 USD drží podle Josefa Němého z Komerční banky analytici Merriman Curhan Ford. Podle analytika se všechny zmíněné analytické domy podílely na emisi KIT na NASDAQ jako manažeři, resp. co-manažeři.