Barton Biggs: Akcie jsou to nejlevnější,  co si  dnes můžete koupit
|

Barton Biggs: Akcie jsou to nejlevnější, co si dnes můžete koupit

Z medvěda býkem. Tak by se dala popsat "transformace" uznávaného portfoliomanažera hedgeových fondů Traxis Partners. Akcie, a to především dividendové tituly, mohou podle něj v následujících měsících přidat deset až patnáct procent.

Světové akcie Dividendy
Barton Biggs

"Už nehrozí recese s dvojitým dnem (double dip), a navíc je stále mimo trhy hromada peněz a málo alternativ k akciím," říká Biggs.

S&P 500 připíše 15 procent

Biggs, který strávil více než 30 let v bance Morgan Stanley na pozici hlavního analytika a nyní se podílí na řízení multimiliardového portfolia ve fondech Traxis Parters, proto věští indexu S&P 500 do následujících měsíců až 15procentní růst.

"Další kolo kvantitativního uvolňovaní (tištění peněz) je nebezpečným cvičením v případě, že nebude fungovat. Osobně si však myslím, že fungovat bude a dá ekonomice impuls k růstu. Fed indikoval, že udrží americkou ekonomiku ve správném směru, a já tomu věřím."

Nepřímo se tak na kvantitativním uvolňování svezou akcie. Růst akcií podle Biggse přinese i zvýšení důvěry podnikatelů a domácností v ekonomiku.

Porostou hlavně vyspělé trhy

Biggsovi se v rámci rozvíjejících se trhů líbí nejvíce Čína, která podle něj nabídne další zajímavé investiční příležitosti. Růstovou vizi má však především pro akcie na vyspělých akciových trzích.

"Současnou nejlevnější investicí jsou kvalitní americké a západoevropské dividendové akcie." Biggs proto radí, aby se investoři zaměřili na dividendové akcie, které nabízejí dividendový výnos vyšší než 3 procenta, a snažili se vybírat společnosti, kterým dividendy v poslední pěti letech stoupaly.

Konkrétně to jsou akcie výrobce spotřební zboží Procter & Gamble, výrobce zbraní United Technologies, telekomunikační společnosti Century Link, výrobce čipů Microchip nebo oceláren Nucor.

"Více než třetina firem v indexu S&P třetina má dividendový výnos vyšší, než je výnos ze státních dluhopisů. A to je příležitost," uzavírá svoji obhajobu dividendových akcií Barton Biggs.

Akcie: Dividendoví králové amerického trhu

Zdroj: CNBC