Mrdat kozy
|

Mrdat kozy

..

Světové akcie Tržby
Gannett

Gannett

Vydává noviny, provozuje několik televizních stanic a spravuje webové stránky. Zisk za druhé čtvrtletí se ztrojnásobil na téměř 200 miliónů dolarů, tržby klesly o 1,6 procenta. 75 procent analytiků doporučuje akcie společnosti knákupu, 25 procent doporučuje držet.

Micron Technology

Micron Technology

Společnost vyrábející polovodiče. Zisk za druhé čtvrtletí se zastavil na 342 miliónech dolarů a tržby narostly o úctihodných 91 procent, na 2,5 miliardy dolarů. Z 24 dotázaných analytiků doporučuje 14 akcie Micron Tchnology k nákupu. 9 analytiků by akcie drželo a pouze jeden doporučuje prodej.

Entegris

Entegris

Dodává produkty k polovodičům, palivovým článkům a vědeckým společnostem. Druhé čtvrtletí bylo pro firmu rekordní, když na úrovni čistého zisku vydělala 18 miliónů dolarů. Z osmi analytiků pokrývajících tuto společnost ji doporučuje k nákupu 5. Dva by akcii drželi a jeden doporučuje prodat.

Orbital Sciences

Orbital Sciences

Společnost zabývající se vývojem raket a motorů pro kosmické využití a hlavně pak pro vojenské zakázky. Zisk za druhé čtvrtltí dosáhl téměř 6,5 miliónů dolarů. Tržby se zvýšily o25 procent, na 338 miliónů dolarů. Všichni dotázaní analytici se shodují na nákupu akcií této společnosti.

AMR Corp.

AMR Corp.

Společnost, která vlastní American Airlines. Ještě před necelým rokem byla ve ztrátě, al 97procentní růst zajistil ve druhém čtvrtletí čistý zisk ve výši 11 miliónů dolarů. Tržby rostly o 16 procent, na 5,7 miliard dolarů. 57 procent dotázaných analytiků doporučují akcie společnosti k nákupu, 35 procent doporučuje držet a pouze 8 procent doporučuje prodat.

Clinical Data

Clinical Data

Biotechnologická společnost, která se proslavila především prášky na depresy a srdeční vady. Společnost se sice ve druhém čtvrtletí pohybovala ve ztrátě zhruba 14miliónů dolarů, ale v meziročním srovnání jde o zlepšení. Tržby dokonce vyrostly o 48 procent. I přes ztrátovost, doporučují všichni analytici akcie společnost k nákupu.

Gleacher & Co.

Gleacher & Co.

Investiční banka, ktetrá se ve druhém čtvrtletí propadla do ztráty 5,2 miliónů dolarů. Tržby klesly o 41 procent na 57 miliónů. Dva z pěti analytiků dporučují akcie společnosti koupit, zbytek doporučuje držet.

GSE Systems

GSE Systems

Společnost, která prodává simulace a další software do jadečrných elektráren a chemickcýh společnotí. Druhý kvartál byl pro společnost katastrofální, když se zisk propadl o 35 procent, na 370 tisíc dolarů. Tržby se zastavily na konečných 12milioónech. Všichni dotázaní analytici se shodují na nákupu akcií této společnosti, která má velký růstový potenciál.

Avanir Pharmaceuticals

Avanir Pharmaceuticals

Společnost, která krom léků vyvýjí léčebné terapie. Ve druhém čtvrtletí se propadla do ztráty téměř 6miliónů dolarů a tržby klesly o17 procent, na 490 tisíc dolarů. Podle analytiků se jedná o zajímavou akcii a proto jí doporučují k nákupu.

OncoGenex

OncoGenex

Společnost zabývající se léčbou rakoviny. Ztrátu z druhého čtvrtletí 2009 smazala a v letošním druhém čtvrteltí se dosala do zisku ve výši 150 tisíc dolarů. Společnost má navíc v hotovosti 48 miliónů dolarů a dluhy se pohybují okolo jednoho miliónu. Analytici doporučují akcie k nákupu.

Zdroj: thestreet.com