10 akcií, které příští rok posílí
|

10 akcií, které příští rok posílí

Kvantitativní uvolňování - proces, kdy vláda nakupuje cenné papíry, aby podpořila ekonomiku. Tento plán se každým dnem přibližuje realitě, a tak akcie mohou v příštích měsících prudce růst. Investoři by měli zvážit nákup rizikovějších akcií, protože právě ty by se zvedly více než celý trh. Nabízíme 10 kandidátů, kteří by podle předpovědí analytiků měli v příštím roce zdvojnásobit, možná až ztrojnásobit svou hodnotu.

Tržby Kvantitativní uvolňování
Gannett

Gannett

Vydává noviny, provozuje několik televizních stanic a spravuje webové stránky. Zisk za druhé čtvrtletí se ztrojnásobil na téměř 200 milionů dolarů, tržby klesly o 1,6 procenta. 75 procent analytiků doporučuje akcie společnosti k nákupu, 25 procent doporučuje držet.

Micron Technology

Micron Technology

Společnost vyrábející polovodiče. Zisk za druhé čtvrtletí se zastavil na 342 milionech dolarů a tržby narostly o úctyhodných 91 procent na 2,5 miliardy dolarů. Z 24 dotázaných analytiků doporučuje 14 akcie Micron Technology k nákupu. 9 analytiků by akcie drželo a pouze jeden doporučuje prodej.

Entegris

Entegris

Dodavatel výrobců polovodičů, palivových článků a vědeckých společností. Druhé čtvrtletí bylo pro firmu rekordní, když na úrovni čistého zisku vydělala 18 milionů dolarů. Z osmi analytiků pokrývajících tuto společnost ji doporučuje k nákupu 5. Dva by akcii drželi a jeden doporučuje prodat.

Orbital Sciences

Orbital Sciences

Společnost zabývající se vývojem raket a motorů pro kosmické využití, a hlavně pak pro armádu. Zisk za druhé čtvrtletí dosáhl téměř 6,5 milionu dolarů. Tržby se zvýšily o 25 procent na 338 milionů dolarů. Všichni dotázaní analytici se shodují na nákupu akcií této společnosti. AMR Corp.

AMR

Společnost, která vlastní American Airlines. Ještě před necelým rokem byla ve ztrátě, ale 97procentní růst zajistil ve druhém čtvrtletí čistý zisk ve výši 11 milionů dolarů. Tržby rostly o 16 procent na 5,7 miliardy dolarů. 57 procent dotázaných analytiků doporučuje akcie společnosti k nákupu, 35 procent doporučuje držet a pouze 8 procent doporučuje prodat.

Clinical Data

Clinical Data

Biotechnologická společnost, která se proslavila především prášky na depresi a srdeční vady. Společnost se sice ve druhém čtvrtletí pohybovala ve ztrátě zhruba 14 milionů dolarů, ale v meziročním srovnání jde o zlepšení. Tržby dokonce vyrostly o 48 procent. I přes ztrátovost doporučují všichni analytici akcie společnost k nákupu.

Gleacher & Co.

Gleacher & Co.

Investiční banka, ktetrá se ve druhém čtvrtletí propadla do ztráty 5,2 milionů dolarů. Tržby klesly o 41 procent na 57 milionů. Dva z pěti analytiků dporučují akcie společnosti koupit, zbytek doporučuje držet. GSE Systems

GSE Systems

Společnost, která prodává simulace a další software do jaderných elektráren a chemických společností. Druhý kvartál byl pro firmu katastrofální, když se zisk propadl o 35 procent na 370 tisíc dolarů. Tržby se zastavily na 12 milionech. Všichni dotázaní analytici se shodují na nákupu akcií této společnosti, která má velký růstový potenciál.

Avanir Pharmaceuticals

Avanir Pharmaceuticals

Společnost, která kromě léků vyvíjí léčebné terapie. Ve druhém čtvrtletí se propadla do ztráty 5,7 milionů dolarů. Podle analytiků však akcie skýtá výrazný růstový potenciál, a tak ji doporučují k nákupu.

OncoGenex

OncoGenex

Společnost zabývající se léčbou rakoviny. Ztrátu z druhého čtvrtletí 2009 smazala a v letošním druhém čtvrtletí se dostala do zisku ve výši 150 tisíc dolarů. Společnost má navíc v hotovosti 48 milionů dolarů a dluhy se pohybují okolo jednoho milionu. Analytici doporučují akcie k nákupu.

Zdroj: thestreet.com