KB: 3 české akcie s největším potenciálem
|

KB: 3 české akcie s největším potenciálem

Analytici Komerční banky/Société Générale vidí index PX do roka a do dne na 1 280 bodech, čímž zaujímají poměrně optimistický postoj. I ta nejdelší cesta ovšem začíná prvním krokem, jak praví staré čínské moudro. První krok na býčí stezce ovšem už letos možná neuvidíme. "Zdá se, že růst bude spíše pozvolný, protože bude ovlivněn vývojem na hlavních akciových trzích," upozorňuje analytik Josef Němý z Komerční banky.

CME (CETV) CETV Tabák a cigarety

Rizika pro akciové trhy vidí Němý obecně především stále v dluhových problémech vlád, přílišných očekáváních ohledně růstu marží a příliš vysoké hodnotě Shillerova ukazatele P/E.

Přesto na pražské burze Josef němý najde tři favority růstu.

Philip Morris ČR

Philip Morris ČR

Pomyslný bronz zaujímá tabáková společnost, která minulý týden rozšířila svoji výrobu v Kutné Hoře.

Analytici KB jsou ohledně emise poměrně optimističtí, což je mimo jiné i projevem jejich větší "náklonnosti" k defenzivním titulům. "Kvůli nejistému výhledu a spíše omezenému krátkodobému růstovému potenciálu akciových trhů doporučujeme zvýšit váhu defenzivních titulů v portfoliu," uvádí Josef Němý.

Současné ceny lehce nad 9 tisíci korunami znamenají s cílovou cenou 10 567 korun z dílny KB růstový potenciál okolo 15 procent.

Aktuální vývoj akcií PM ČR sledujte zde

CME

CME

Na boom tohoto titulu čeká snad již několikátá generace investorů. Tak dlouho, jak se mluví o oživení, tak dlouho jsou investoři ve střehu a pracují na vysoké tepové frekvenci.

Aktuální vývoj akcií CETV sledujte zde

Jenže zatím se čeká tak trochu jako v Beckettově známém románu. Jenže až přijde "zážeh", může začít pořádná mela. Aktuální cíl KB je solidních 529 Kč, což titulu při současných cenách nabízí býčí prostor zhruba 17 procent.

Hlavní růstový tip Josefa Němého najdete v pokračování článku na iPoint.cz