5 akcií, které manažeři kupují jako šílení
|

5 akcií, které manažeři kupují jako šílení

Nedávno publikované studie ukazují, že pokud budete následovat obchody insiderů, zvýšíte si výnos o 5 až 10 % ve srovnání s trhem. To znamená, že vyděláte minimálně o 5% více než například indexový fond.

Světové akcie Insider trading

Insideři (management firem) obchodují obvykle na základě interních, neveřejných informací. Často jsou tyto transakce na hranici legálnosti. Čas od času se opravdu hloupý insider nechá chytit, když obchoduje s akciemi těsně před oznámením důležité informace. Většina insider obchodů však probíhá výrazně dříve, aby nebyly nápadné. Nejde jen o americký trh – i v Evropě mají insideři vyšší výnosy než indexy.

Jaké byly nedávné insider nákupy? V následujících pěti firmách nakupovali insideři v červenci až září jako o závod. U všech společností došlo k insider nákupům za alespoň 50 milionů dolarů. Většina obchodů se investorům už vyplatila na rostoucí ceně akcií.

Trius Therapeutics

Jedná se o biofarmaceutickou společnost zaměřenou na výzkum a vývoj antibiotik proti smrtelným infekcím. Její akcie byly doposud velkým zklamáním. Nicméně insideři v poslední době nakupovali celkem za 54 milionů dolarů.

Trius Therapeutics

VMWare

Několik insiderů akcie prodávalo nebo uplatnilo své opce. Pouze jeden insider nakupoval, ale zato ve velkém objemu.

WMware

Molycorp

Firma produkuje kovy vzácných zemin a je jejich největším nečínským producentem. Vlastní obří důl a těžební licenci v Kalifornii. Cena akcií v poslední době výrazně rostla i díky tomu, že Čína (největší světový producent) omezila vývoz kovů vzácných zemin, kterých je v západním světě nedostatek.

Molycorp

Everest Re Group

Firma nabízí pojištění a zajištění. Primárně působí ve Spojených státech, dále pak na mezinárodních trzích. Když začaly akcie firmy v polovině srpna padat, vstoupili do hry insideři a začali je nakupovat na ceně kolem 80 dolarů. Od té doby posílily o 5 až 7 procent.

Everest RE Group

Motorola

Nejaktivnější byli insideři koncem srpna – Carl Icahn koupil 25. října 3,5 milionu akcií po 7,49 dolaru. V nákupech pokračoval i v dalších dnech, celkově nakoupil za 111 milionů dolarů.

Pokud byste nakupovali akcie jako on za 7,5 dolaru, během tří týdnů byste vydělali 11,7 %.

Ale proč Icahn nakupuje další akcie, když už jich má 235 milionů? Zjevně věří, že firma je na současné ceně podhodnocena. Motorola se snaží rozdělit na dvě divize, ponechat si ziskovou část na výrobu přístrojů a zbavit se ztrátového obchodu s mobilními telefony. Transakce má být provedena v prvním kvartálu roku 2011.

U Motoroly byli přesto dva jiní insideři, kteří naopak prodali 12 700 a 28 248 akcií.

Motorola
Zdroj: Insidermonkey.com