Volba investorů pro rok 2011: Vsaďte na Čínu, Brazílii a Indii, vyhněte se dluhopisům a západoevropským akciím
|

Volba investorů pro rok 2011: Vsaďte na Čínu, Brazílii a Indii, vyhněte se dluhopisům a západoevropským akciím

Rozvíjející se trhy, jako jsou Čína, Brazílie nebo Indie, nabídnou v novém roce, i přes vyšší rizika, lepší investiční příležitosti než vyspělé trhy, tvrdí aktuální průzkum mezi investory, který udělala agentura Bloomberg. Černého Petra by si měly pro příští rok vytáhnout dluhopisy a západoevropské akcie.

Čína Brazílie Indie BRICS

Průzkum, který mezi více než tisícem investorů, analytiků a traderů provedla agentura Bloomberg, také poslal americkou ekonomiku na pomyslné třetí nejhorší místo pro investice - za eurozónu a Japonsko.

"Zhodnocení akcií dnes nezávisí na tradičních fundamentech, ale na Fedu a jeho 600 miliardách na kvantitativní uvolňování," řekl v průzkumu Todd Lechtenberger, investiční ředitel v Bodard Trust.

39 procent respondentů má "býčí náladu" ohledně celkové ekonomické situace, 25 procent se domnívá, že se věci vracejí do normálu a pouze čtvrtina investorů si myslí, že globální ekonomika je stále na cestě dolů.

Investice pro rok 2011 - průzkum agentury Bloomberg

Z pohledu jednotlivých investic vyhrály v průzkumu akcie, kterým investoři predikují nejvyšší zhodnocení. Hned v závěsu v pořadí skvělých investičních vyhlídek se umístily komodity.

Kvantitativní uvolňování: Akcioví a komoditní býci děkují Fedu

"Dokud bude Fed pumpovat levné peníze na trh, může komoditní bublina pokračovat v růstu," podotkl jeden z oslovených komoditních traderů.

Sledujte aktuální vývoj cen komodit Očekávání růstu akcií se také odrazilo v dalších otázkách, kdy 53 procent investorů uvedlo, že v posledním půl roce zvýšilo své pozice v akciích.

Čína byla v průzkumu zvolena nejlepší investiční destinací pro rok 2011, když ji v průzkumu favorizovalo 33 procent respondentů, Brazílii 31 a Indii 29 procent.

Naopak nejhorší investiční příležitosti nabídne eurozóna, které nevěří 37 procent investorů, Japonsko se "investičně nelíbí" 30 a USA 24 procentům investorů.

Mezi nejhorší investice budou patřit podle skoro poloviny dotázaných dluhopisy.

Zdroj: Bloomberg