Warren Buffett obměnil své portfolio
|

Warren Buffett obměnil své portfolio

Buffettova Berkshire Hathaway aktualizovala své portfolio ke konci třetího kvartálu. S odchodem Lou Simpsona z Berkshire, který byl mimo jiné považován za možného Buffetova nástupce, a příchodem Todda Combse zažilo portfolio nemalé změny.

Investiční portfolio Světové akcie
Warren Buffett

Berkshire zcela vyprodala Republic Services, Iron Mountain a CarMax. Ten shodou okolností odstartoval nejprudší nárůst až začátkem září (aktuálně si za poslední dva a půl měsíce přisal 70 %).

Výprodejem dále prošly firmy jako NRG Energy nebo Home Depot, což pravděpodobně byly tipy "starého pána" Simpsona.

S příchodem nového vedení se tak zcela jistě dočkáme i naplnění nových vizí a přeskupení pozic, které budou víceméně obrazem Todda Combse.

Combs: Kterým akciím věří Buffettův nástupce?

Ten za poslední čtvrtletí, kdy ještě působil v Castle Point Capital, reportoval nové pozice v MB Financial, Wells Fargo, America's Car-Mart, CIT Group, Leucadia National, Broadridge Financial Solutions nebo Hartford Financial Services Group.

Portfolio za 46 miliard

K poslednímu zářijovému dni tak Berkshire Hathaway vlastnila celkem třiatřicet akcií v celkové hodnotě 48,6 miliardy dolarů. Do portfolia byly přidány investiční stálice jako Wells Fargo nebo Johnson & Johnson. Nově nakoupena byla The Bank of New York Mellon, která stále vykazuje poměrně atraktivní valuační ukazatele, například PEG 0,96, P/E 12,8. Naopak zredukovány byly pozice v NKE o 52 %, CMCSK o 98,44 %, IR o 88,7 %, PG o 1,67 %, NLC o 32,87 %, MCO o 6,2 % a FISV 11,12 %.

Prozatím největší sektorové oblibě se těší spotřební zboží s podílem takřka 41 %. V těsném závěsu jsou pak finance (39,3 %). S velkým odstupem pak následují ostatní sektory.

V první pětce podle podílu držení jsou nyní u Buffetta tyto firmy:

Coca-Cola (24,1 %), Wells Fargo (17,4 %), American Express (13,12 %), Procter & Gamble (9,48 %) a Kraft Foods (6,69 %).