Erste, KB, ČEZ a Telefónica: Jak se k nim postavit po výsledcích za 3. čtvrtletí?
|

Erste, KB, ČEZ a Telefónica: Jak se k nim postavit po výsledcích za 3. čtvrtletí?

Výsledky za 3. kvartál byly veskrze slušné. ČEZ potěšil investory možná nejvíce, ale i obě banky překonaly výrazně odhady trhu. Telefónica pak své investory jistě uspokojí zamýšleným navýšením dividendy.

ČEZ O2 Czech Republic (dříve Telefónica C.R.) Komerční banka Akcie ČR Erste Group Bank
Erste Group logo

Erste Group

Jako první ohlásila výsledky Erste Group. Banka svými výsledky mile překvapila a nadále potvrzuje zlepšení na poli nesplácených úvěrů. Došlo k navýšení růstu úrokových výnosů a bance se abnormálně daří v obchodování s deriváty a cennými papíry. Ostatní položky příjmu také překonaly očekávání trhu. Nadále je však složitá situace v Maďarsku, na Ukrajině a v Rumunsku. Management potvrdil celoroční výhled a uvedl, že v roce 2011 očekává postupné, ale pomalé zlepšení.

My očekáváme, že v následujících kvartálech budou zveřejněny dobré výsledky, které by měly posunout kurz výrazně nad 800 Kč, v případě poklesu k 700 Kč lze uvažovat o nákupu.

Erste Group Bank - technická analýza Komerční banka

Komerční banka

Komerční banka výrazně překonala veškerá očekávání trhu na všech položkách. Bance se nadále daří získávat nová depozita, která může investovat, opravné položky k nespláceným úvěrům výrazně klesly a na trhu se objevily spekulace o výrazném navýšení dividendy. Očekáváme, že dividenda výrazně přesáhne 200 Kč. Byl potvrzen pozitivní výhled na rok 2011.

Měníme cílovou cenu ze 4 400 Kč na 5 000 Kč. Banka se stává atraktivní i pro konzervativní investory, kteří preferují dividendové akcie.

Komerční banka - technická analýza ČEZ

ČEZ

ČEZ překonal očekávání trhu. U společnosti došlo ke zvýšení prodeje elektrické energie na volném trhu, vzrostl zisk, společnosti se stále daří omezovat provozní náklady. Nadále probíhá konsolidace společnosti, která by měla zefektivnit celé řízení a úspory nákladů. Také je vidět pozitivní vývoj v Bulharsku a Albánii, kde se daří zlepšovat výsledky. Společnost nadále hodlá odprodávat projekty, které nebudou mít požadovanou výnosnost, či podíly ve společnostech, kde nemá 100 % podíl.

Došlo k pozastavení výstavby paroplynových projektů ve Varně a Skawině. Společnost se tak snaží výrazně optimalizovat investice, protože se chce soustředit především na dostavbu jaderných elektráren Temelín, Dukovany a Jaslovské Bohunice. Ještě dochází ke konsolidaci bankovních úvěrů. Příkladem je poslední úvěr, který byl vyjednán u EIB ve výši 5,5 mld. Kč a měl být použit příští rok na nákup již postavených fotovoltaických elektráren od majitelů, kteří nebudou schopni splácet úvěry.

Nadále si myslíme, že akcie je na zajímavých nákupních cenách.

ČEZ - technická analýza Telefónica 02

Telefónica O2

Telefonica O2 díky účetním operacím výrazně zvýšila zisk. Nadále je zde možnost prodeje informační linky 1188, kde se jedná o ceně. Společnost díky jednorázové operaci může vyplatit dividendu ve výši 47 Kč za rok 2010 nebo po dobu dvou let vyplácet 40 Kč na akcii, poté se podle nás začne v účetnictví naplno projevovat investice na Slovensku, která by se mohla podílet na tvorbě hrubého zisku až 25 %.

Nadále společnost plánuje v následujícím roce plný rozjezd technologie NFC (Near Field Communications). Tato technologie umožňuje mobilnímu telefonu chovat se jako platební karta. Na projektu se podílí i VISA, která by ráda tuto technologii používala a participovala na zisku.

Je vhodné akumulovat akcie do 400 Kč za akcii ve střednědobém investičním horizontu.

Telefónica O2 C.R. - technická analýza