Co čekat od amerických akcií v předvečer oznámení Fedu?
|

Co čekat od amerických akcií v předvečer oznámení Fedu?

Uplynulý týden byl na trzích pouze stagnační (konsolidační). Na grafech lze vidět sérii denních Doji svící na několikaměsíčních maximech (SPX index). Další pohyb by tedy podle technické analýzy teoreticky měl být nahoru, ale... Pro další pohyb na finančních aktivech se čeká na středeční Fed a velikost a termíny oznámeného QE2 (druhé fáze kvantitativního uvolňování).

Technická analýza Fed Světové akcie
S&P 500 - technická analýza

Velmi těžko odhadovat, co přesně vyhlásí Fed a jak to trhy uchopí. Dvouměsíční rally na rizikových aktivech započítala očekávání cca 500 mld. USD, takže pro další růst trhů je potřeba něčím překvapit. Každopádně je rozumné Long pozice ponížit. Větší "after Fed" swing pokles k supportu (SPX 1 130 +-) je však již akumulační.

Kvartální výsledky společností opět, již po několik čtvrtletí po sobě, většinou překonávají očekávání. Trhy na současných úrovních "vnitřně" stabilizovala i docela dobrá makrodata z Asie i USA, nicméně prim několik týdnu stejně hraje očekávání QE2.

Technickou analýzu na současné trhy není potřeba vytahovat, maximálně označit důležité Supporty a Rezistence. Roste VIX (volatilita akcií), což odráží zvýšenou nervozitu spojenou s blížícím se zasedáním Fedu.

Market Breadth od září postupně klesá (na růstu indexu participuje méně akcií), což však může mít dva výklady pro další vývoj, negativní i pozitivní (divergence x running konsolidace). Do konce roku vidí jedna z velkých US bank ještě 10% posílení trhů.