Morgan Stanley: Akcie jsou bláznivě levné
|

Morgan Stanley: Akcie jsou bláznivě levné

Světové akcie jsou v polovině víceletého býčího trhu, který odstartoval v březnu 2009 a který potrvá nejméně další dva roky. S takovou optimistickou vizí přišli investiční stratégové z banky Morgan Stanley Smith Barneys.

Světové akcie
trader

"Jedno ze skvělých investičních rozhodnutí, která mohou dnes investoři udělat, je zainvestovat do akcií, a to především na rozvíjejících se trzích," říká ve svém výhledu na rok 2011 Charles Reinhard, světový investiční stratég z Morgan Stanley Smith Barneys.

Americký akciový index S&P 500 přidal od březnových minim z roku 2009 skoro 80 procent, ale podle Reinharda investorům stále zůstává řada příležitostí.

"Zisky firem letos vzrostly o 30 procent a akcie jsou proti dluhopisům a výnosům z depozit bláznivě levné."

Morgan Stanley je na rizikové investice, kam se řadí akcie, bez přestávky pozitivně naladěna již od dubna 2009 a ve svých doporučeních radí investorům, aby měli jejich větší zastoupení v portfoliích.

Investoři nemusejí vybírat akcie přímo na rozvíjejících se trzích, vhodnou volbou jsou i americké společnosti, které do destinací, jako je například Čína, prodávají své zboží a služby. Sektorově stojí za zmínku doprava, móda nebo potraviny.

Historicky byla vždy dvě pozitivně nakloněná období pro investice do akcií a investoři v současné době zažívají obě dvě najednou.

Tím prvním je období mezi dnem na akciových trzích a utahováním monetární politiky Fedem (růstem sazeb). Tím druhým je období po volbách v polovině funkčního období (mid-term).

"V posledních 15 volbách vzrostly akcie do roka v průměru o 25 procent," vysvětluje Reinhard.

Zdroj: Morgan Stanley