ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií
|

ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií

Výsledková sezóna na pražské burze tento týden končí, svá čísla ve čtvrtek zveřejní Pegas Nonwovens a ORCO. Jak vidí budoucnost českých akcií analytici České spořitelny?

Akcie ČR
burza

ČEZ: Výsledky za 3. kvartál překonaly tržní konsensus. Společnost potvrdila celoroční výhled čistého zisku 46,7 mld. Kč (-9,4 % r/r) a EBITDA. ČEZ plánuje v období let 2010 až 2014 investice v objemu 297 mld. Kč, což znamená pokles o 21 % oproti původnímu plánu. Výsledky hodnotíme lehce pozitivně, protože ukazují pozitivní vliv vyšší poptávky a cen elektřiny.

Telefónica O2 ČR: Výsledky za 3. kvartál byly významně ovlivněny zrušením ztráty ze snížení hodnoty aktiv, což zvýšilo kapacitu pro výplatu dividendy za letošní rok – nově odhadujeme 40 Kč (původní odhad byl 34 Kč), tj. hrubý dividendový výnos přes 10 %. Bez jednorázového vlivu byly výsledky za 3. čtvrtletí o asi 1 až 2 % pod naším očekáváním a v souladu s konsensem trhu.

NWR: Výsledky za 3. kvartál zaostaly za konsensem trhu na všech hlavních ziskových úrovních, především kvůli nižší produkci uhlí (2 % pod naším odhadem), objemům koksu (20 % pod naším odhadem kvůli odloženým odběrům koksu), a také kvůli mírně horším prodejním cenám energetického uhlí (6 % pod naším odhadem). Společnost potvrdila celoroční prodejní a produkční cíle a očekává meziročně jednociferný růst cen energetického uhlí.

Pegas Nonwovens: Firma zveřejňuje své výsledky ve čtvrtek 25. listopadu v 8:00. Očekáváme, že se tržby meziročně zvýšily o 25 % na 37,5 mil. EUR a EBIT vzrostl o 3,7 % r/r na 4,5 mil. EUR.

ORCO: Své výsledky za 3. kvartál zveřejňuje ve čtvrtek 25. listopadu po konci obchodování. Naše očekávání: čistý výsledek se vrátí do ztráty kvůli vysokým finančním nákladům, ale EBIT by měl meziročně vzrůst o 44 % na 17,1 mil. EUR. Cashflow společnosti by měla být dobrá díky prodejům rezidenčních nemovitostí z dokončených zásob.

Zdroj: Česká spořitelna