České akcie: Přehled investičních doporučení
|

České akcie: Přehled investičních doporučení

Hlavním tématy uplynulého týdne byly Irsko a Korea. Evropské trhy se zhruba udržely, pražská burza ztratila 1,8 procenta. Zajímavé je, že se v nervózním prostředí nedaří českým fundamentálně kvalitním akciím s extrémně atraktivním dividendovým výnosem, které by z nejistého tržního prostředí měly spíše těžit.

Investiční doporučení Akcie ČR

Nejvíce v týdnu rostly akcie KITD a ORCO (3Q výsledky), nejvíce oslabily Este Group a NWR, obě o více než 4 procenta. ČEZ konečně mírně korigoval nahoru, zhruba o 3 procenta. Kromě technické korekce se pozitivní může jevit naděje, že to s CO2 povolenkami může dopadnout ještě jinak (komentáře DR a MPO ČR). Nadále však je titul vhodný k nákupům a přinese v střednědobém horizontu zajímavé zisky.

Neskutečně levná je Telefónica, která se nachází na krizových cenových úrovních z jara 2009, nyní ovšem s potvrzením dobrých fundamentů a předpokladem vysoké dividendy v dalších minimálně 2 letech! Kdo Telefóniku nekupuje ani na 370 korunách, nerozumí základům investování a obchodování.

Akcie CETV byly vyřazeny z MSCI EM indexu. Po odchodu P. Dvořáka oslabily na úrovně okolo 350 Kč, což je další možná akumulační hladina. Z těchto úrovní je střednědobý růstový potenciál vyšší než 50 procent! Při nákupech je samozřejmě nutno dodržovat zásady diverzifikace a money managementu.

Banky nemohly na dění v Evropě reagovat jinak než poklesem. Zatím však nejsou, i přes pravděpodobné růsty trhů v dalších týdnech, na atraktivních nákupních úrovních. Komerční banka je, dle našich měřítek, v prodejním módu, ERSTE v módu Držet.

Doporučení na české akcie