Citibank: Akcie na rozvíjejících se trzích mají prostor k růstu
|

Citibank: Akcie na rozvíjejících se trzích mají prostor k růstu

Akcie na rozvíjejících se trzích budou podle analytiků Citibank v novém roce posilovat, protože jsou relativně levné, jsou stále populární mezi podílovými fondy a mladé ekonomiky budou posilovat rychleji než vyspělé. Růst však nebude tak velký jako při minulém býčím trhu.

Asijská ekonomika Světové akcie
Poměr P/B - rozvíjející se trhy

Mladé trhy v říjnu přidaly přibližně 11 a v říjnu další 3 procenta. Růst by však měl nadále pokračovat.

Analytici Citibank mají pro mladé trhy pro následujících 12 až 15 měsíců býčí výhled. Argumenty pro růst jsou podle nich relativně stále nízké ocenění a silný přiliv peněz do fondů, které investují do akcií na rozvíjejících se trzích.

Akcie se obchodují za 11,4násobku budoucích zisků (P/E) a 2násobku poměrového indikátoru tržní/účetní cena, což je hodnota mimo "bublinové pásmo". Poměr P/E - rozvíjející se trhy

p/e

poměr tržní ceny akcie vůči čistému zisku; čím nižší je tato hodnota, tím je daná akcie relativně levnější

V rámci jednotlivých trhů radí Citibank nadvážit podíl asijských akcií, neutrální váhu "drž" dává latinskoamerickým trhům, nižší podíl by měl být u akcií ve střední a východní Evropě.

Především aktuální poměr P/E na mladých trzích se podle investičních expertů ze Citibank nedá považovat za předražený také vzhledem k tomu, že se na těchto trzích zvednou dříve úrokové sazby a jejich ekonomický růst nebude stagnovat jako ve většině vyspělých ekonomik.

Zdroj: Citibank