Krátkodobý výhled na české akcie: listopad 2010 - ECM, ORCO, AAA, KITD
|

Krátkodobý výhled na české akcie: listopad 2010 - ECM, ORCO, AAA, KITD

Potenciál a riziko akcií developerů a dalších méně likvidních titulů v systému SPAD pro následující týdny.

ORCO Property Group ECM Akcie ČR KIT digital
ECM logo

ECM

Krátkodobý výhled

Společnost trpí vysokým nezájmem investorů a ten dle našeho názoru bude přetrvávat. Celkově se v případě ECM nic na našem náhledu nemění. Z pohledu NAV se nám jeví společnost předražená. Výsledky s rozšířením čisté ztráty nadále poukazují na potenciálně nepříjemnou situaci ve společnosti a rovněž vznáší otazníky nad budoucností v podobě dalšího fungování ve stejném módu. Záporné vlastní jmění jen nadále podporuje otazníky nad budoucností společnosti.

ORCO logo

Orco

Na společnosti se objevují informace o potenciálním otevření některých projektů, což by mělo poukazovat na oživování společnosti. Náš názor se nicméně nemění a domníváme se, že společnost bude potřebovat zvýšit svoji kredibilitu a důvěru investorů pro úspěšnou nadcházející etapu své existence. Aktuálně vnímáme stále vysoká rizika spojena s touto společností a zvýšenou opatrnost investorů vůči Orcu.

Krátkodobý výhled

Nadále nevnímáme pro držitele akcií výraznější potenciál, který by nás přiměl změnit názor o spekulativnosti dané akcie. AAA Auto

AAA Auto

Krátkodobý výhled

Nízký zájem o titul bude pravděpodobně nadále přetrvávat. I přes relativně úspěšnou restrukturalizaci bude společnost jen postupně nabírat dřívější lukrativitu z investorského pohledu, který je zaměřen na budoucí růst a přidanou hodnotu. Titul již analyticky nepokrýváme. Výsledky budou zveřejněny 19. 11.

KIT digital

KIT Digital

V médiích probíhají zprávy o potenciálních akvizicích ze strany společnosti, které by mohly rozšířit tržní podíl. Na druhou stranu si společnost nechala schválit potenciální navyšování kapitálu až na 80 % své současné hodnoty (nemusí být využito).

KIT Digital jako technologická společnost se nesla v posledních dnech na pozitivní vlně technologických titulů po řadě akvizic, které proběhly. Domníváme se, že pozitivní trend v technologiích může ještě nějakou dobu pokračovat a potenciální limitací by bylo spíše jen navyšování kapitálu. Výsledky by měly již přinést přesvědčivější čísla pro investory na provozní úrovni, jinak bychom očekávali, že se zvýší nervozita i přes pokračující akviziční činnost. Titul nepokrýváme.