VIG: Potvrdí stabilitu navzdory nepříznivému "počasí"?
|

VIG: Potvrdí stabilitu navzdory nepříznivému "počasí"?

Vienna Insurance Group oznámí své konsolidované výsledky za třetí kvartál v úterý 9. listopadu před otevřením trhu. Na úrovni čistého zisku by společnost měla dosáhnout meziročního nárůstu o 2,0 % na 85 mil. EUR.

Vienna Insurance Group (VIG) Akcie ČR
VIG - očekávané výsledky

Na příjmové straně očekáváme pokračování solidního růstu hrubého předepsaného pojistného (+7,9 % na 2 001 mil. EUR), k čemuž pomáhá především růst pojistného u životního pojištění. Negativně se do výsledků promítne nárůst nákladů na pojistná plnění (+12,5 %) kvůli nepříznivým klimatickým podmínkám (záplavy a bouřky v ČR, Polsku a Rakousku).

Nedávno společnost zopakovala, že očekává nárůst zisku před zdaněním minimálně o 10 %. To znamená, že pokud by výsledky za 3Q byly v souladu s naší projekcí, musel by zisk ve zbytku roku být minimálně 118 mil. EUR, což by neměl být pro společnost výraznější problém.

Výsledky VIG by opět měly potvrdit relativní stabilitu, a to i navzdory velmi nepříznivému počasí. Podobně jako v minulosti nečekáme, že by zveřejnění výsledků přineslo jakékoli překvapení a mohlo být výraznějším impulzem pro kurz akcií pojišťovny.

Zdroj: ATLANTIK FT