České akcie: Přehled doporučení na SPADové tituly
|

České akcie: Přehled doporučení na SPADové tituly

Index pražské burzy posílil v uplynulém týdnu o necelé procento. K nejvíce rostoucím titulům opět patřily akcie KITD, výrazněji posiloval Philip Morris. Nejvíce oslabily v týdnu akcie ECM. Výborné výsledky vykázala Komerční banka, ta je však dle našich kritérií nadhodnocená a na současných cenách nepřipravujeme na titulu obchody.

leveltrading.net - spad doporučení

ČEZ

ČEZ byl opět tlačen dolů negativními zprávami i silnými prodeji, kdy investiční fondy zaměřené na CEE region zřejmě uvolňují peníze pro účast v polské privatizaci energetik. Většinou však nakonec vymění kvalitní akcii (ČEZ) za horší tituly na často vyšších cenách (a horších poměrových ukazatelích). Každopádně ČEZ představuje do dalšího období jednu z nejlepších střednědobých investičních příležitostí, nejen na našem trhu. Dnes navíc společnost oznámila skvělé 3Q výsledky, kdy překonala konsensy na všech úrovních.

Erste Group Bank

Dobře se daří bankám, obě již oznámily výborné čtvrtletní výsledky s nižšími opravnými položkami za nesplácenými úvěry. Naším obchodním favoritem je samozřejmě Erste Group, která nabízí mnohem lepší obchodní parametry než KB (růstový potenciál, RRR). Goldman prognózuje dvojnásobné zvýšení zisků Erste do r. 2012!

Kit Digital

Námi několik málo měsíců doporučovaný KITD doputoval k prvnímu targetu 250 Kč. Pozice akumulované pod 180 Kč lze nyní postupně upouštět (s cca 50% zisky).

CME

K aktuálnímu nákupu části pozice je vhodná CME, kdy cena je na silném supportu, s býčí divergencí na týdenním grafu. CME ráda z těchto oblastí opakovaně swingově roste o zhruba 10 %. Titul nabízí středně- a dlouhodobě výrazný růstový potenciál. Profit warningy a horší výsledky v uplynulých kvartálech jsou v ceně započteny, případné poklesy na dočasném zhoršení sentimentu budou supportově akumulační.