ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií
|

ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií

Ocenění českých akcií. Pražská burza je ve víru výsledkové sezóny, ČEZ svými čísly překonal pesimistické odhady trhu. Jak vidí budoucnost titulů v segmentu SPAD analytický tým České spořitelny?

Akcie ČR
burza

Komerční banka: Výsledky za 3. kvartál celkově překonaly jak odhad ČS, tak odhad trhu, a to především díky nižší tvorbě opravných položek pramenící ze zlepšující se kvality aktiv a silnému výsledku z obchodních operací. Naopak mírně zklamaly čisté úrokové výnosy a výnosy z poplatků. Protože výsledek za 9M 2010 na úrovni čistého zisku již dosahuje 86 % celoroční předpovědi ČS, plánuje ČS zvýšit své odhady.

ČEZ: Oznámil výsledky za 3. kvartál, které ČS hodnotí jako mírně pozitivní. Pozitivní vliv měla vyšší poptávka a spotové ceny elektřiny. Společnost také snížila výhled investičních výdajů pro období 2010-2014 o zhruba pětinu na 297 mld. Kč. Na druhou stranu ČEZ očekává nízké ceny elektřiny do roku 2015.

Unipetrol: Výsledky za 3. kvartál byly lepší, než se původně čekalo, pokud je očistíme o jednorázové vlivy. Pokud se ovšem podíváme na jednotlivé segmenty na 2011, petrochemie již moc prostoru pro zlepšení nenabízí (marže jsou na úrovni před krizí), rafinérské marže pravděpodobně nadále zůstanou pod tlakem a maloobchod zůstane stabilní. Nicméně Unipetrol v roce 2011 plánuje větší odstávku v Litvínově, a navíc na něj může dopadnout zdanění emisních povolenek (asi 150-400 mil. Kč). ČS proto zůstává na akcie Unipetrolu negativní.¨

Telefónica O2 C.R. Své výsledky za 3. kvartál zveřejňuje 10. listopadu. Podle ČS tržby meziročně klesly o téměř 6 %, zatímco čistý zisk asi o 17 % kvůli přecenění dluhopisů a vlivem provozní páky. Celkově oživení trvá déle, než ČS očekávala.

NWR: Své výsledky za 3. kvartál zveřejňuje 19. listopadu. ČS očekává meziroční růst tržeb o asi polovinu díky meziročně vyšším cenám koksu a koksovatelného uhlí. Čistý zisk by podle odhadů ČS měl dosáhnout 74,9 mil. EUR. Mezitím poslední vývoj ohledně potenciální akvizice Bogdanky ukazuje, že se NWR v reakci na vysoká očekávání trhu nechystá zvýšit nabízenou cenu (100,75 PLN za akcii Bogdanky).

VIG: Výsledky za 3. kvartál dopadly podle očekávání. Hrubé předepsané plnění meziročně vzrostlo zhruba o desetinu, přičemž nejvíce rostl segment životního pojištění a z pohledu zemí Polsko (o zhruba třetinu) a ČR (+7,6 %), naopak Rumunsko vykázalo pokles hrubého předepsaného plnění o 13 %. Management společnosti potvrdil výhled dosažení růstu zisku před zdaněním nejméně 10 % v letošním i příštím roce.

Zdroj: Česká spořitelna