Na čem zbohatnout? 7 býčích sektorů podle Jima Cramera
|

Na čem zbohatnout? 7 býčích sektorů podle Jima Cramera

Býčí trh lze chápat různě. Konzervativní a méně zajímavé pojetí vezme časovou řadu vybraného akciového indexu, a pokud identifikuje růstový trend, býk je na světě. Obrázek růstové křivky se okopíruje pro všechny přepážky retailových brokerů a může začít efektivní akvizice drobných investorů. Jak už to tak ovšem bývá, důkaz býčího trhu často proběhne až poté, co na parketu – nenápadně – proběhne výměna stráží.

Býčí trh Světové akcie Akciové tipy Jim Cramer
jim cramer

Ne nadarmo se říká, že vstup „Davidů“ na trh je signálem pro výstup Goliáše. A drobným investorům nezbudou než… drobné a (věčně) mokré kapesníky. Je to tím, že malí hráči při rozhodování o investicích studují hospodářské dějiny, naopak ti velcí hledí za horizont.

**Alternativní pojetí býčího trhu nabízí například známý investiční guru Jim Cramer. Jeho výroky bývají často lakonické a ani tento není výjimkou: „Vždy někde existuje býčí trh.“

Cramerova zdánlivě banální mantra není jen bezobsažným PR. Průměrný roční výnos jeho hedgeového fondu za uplynulých 14 let je 24 procent. Pojďme se spolu s ním podívat na 7 býčích (sub)trhů, které momentálně identifikuje v rámci své show Mad Money na CNBC.

1. Zlato

Tato komodita má svůj tábor přívrženců i odpůrců, Cramer patří do toho prvního. Podle Jima je čas k nákupu. Aktuálně doporučuje například Eldorado Gold či ETF SPDR Gold Shares.

2. Letectví

V tomto ohledu připomíná aktuální velkou objednávku druhého největšího výrobce komerčních letadel Boxing nebo silné výsledky producenta dílů pro letecký průmysl Precision Castparts.

3. Nákladní automobily

Cramer favorizuje diskontní Cummins či Westinghouse Air Brake Technologies vyrábějící součásti brzd. Dalším jeho tipem v sektoru je společnost Navistar International.

4. Energeticky úsporné technologie

Technologie spořící energii, kterým se nyní velmi daří zvyšovat marže. Vyzdvihuje společnosti jako Johnson Controls nebo Ingersoll-Rand.

5. Výrobci autodílů

Cramer vidí býčí trh v této oblasti prostě proto, že lidé mají svá auta déle než dosud. A jmenuje společnosti Monro Muffler Brake, O'Reilly Automotive, Advance Auto Parts a AutoZone.

Další dva Cramerovy býčí tipy najdete v pokračování článku na serveru iPOINT.cz