ČEZ? Podle švýcarské zprávy ztrátová investice!
|

ČEZ? Podle švýcarské zprávy ztrátová investice!

Držíte akcie ČEZu? Raději se ani nedívejte na kurzovní lístek – akcie ztratily od začátku roku přes 12 %! Akcie je vedle vetché ECM a mediální CETV jediná, která ztratila dvojciferný podíl z ceny. A poryv dobré nálady nečekejme ani v nejbližších dnech.

ČEZ Energetika Akcie ČR
Temelín

Lehkým proti je dopad prodloužené odstávky Temelína a další analytická "podpásovka", konkrétně valuační korekce z pera Credit Suisse. Na růst titulu můžete podle Švýcarů v ročním horizontu zapomenout a nový report vám nasadí brouka do hlavy. Ale nepředbíhejme, u ČEZu je novinek více než dost.

Senát schválil (bez úpravy zákona) zdanění tržeb ze solární elektřiny a daň na emisní povolenky. Elektřina ze slunečních elektráren uvedených do provozu letos a loni bude podle schválené novely po dobu 3 let podléhat dani 26 % a v období 2011 až 2012 bezplatně přidělené emisní povolenky budou zdaněny 32 %. Zákon ještě k platnosti potřebuje podpis prezidenta, který řekl, že umožní, aby zákon vstoupil v platnost.

Ale k novému reportu Credit Suisse. Pokud si nechcete zkazit náladu, dále nečtěte.

Podle Jiřího Zendulky z Capital Partners Credit Suisse snížila cílovou cenu pro ČEZ z 806 na 745 Kč, doporučení bylo potvrzeno na stupni "underperform". Nejen že tedy Švýcaři nevidí v ročním horizontu u ČEZu žádný prostor pro růst, implikací je dokonce více než 3% pokles.

ČEZ - investiční doporučení

O problémech ČEZu spojených s odstávkou Temelína se více dozvíte na serveru iPOINT.cz