Týden na trzích podle burzovních grafů: Další růst, ale s otazníkem
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Další růst, ale s otazníkem

Minulý týden v pondělí a úterý se index S&P 500 dostal na nové intradenní maximum, kde byl naposledy v září 2008. 20denní klouzavý průměr pokračuje v růstu, což naznačuje, že ceny mají tendenci dále růst.

Technická analýza Světové akcie

Na druhou stranu v pondělí a ve středu ceny vytvořily negativní formaci, stejně jako předminulý týden v úterý. Cena otevřela výše a po krátkém rychlém růstu se vrátila zpět a zavřela na denních minimech. Této negativní reakci se říká intradenní obrat a naznačuje, že trh je "unavený". Hranice podpory je nyní v oblasti 1 220 až 1 200 bodů.

S&P 500 denní graf

S&P 500 technika

Index volatility VIX pokračoval v poklesu a stále je to indikátor, který pokračující růst nejvíce potvrzuje. V pátek se index dostal až k hranici 15 bodů, kde byl naposledy v dubnu letošního roku a předtím v květnu 2008 a červenci 2007.

Index volatility VIX

VIX technika

Závěr: Graf indexu S&P 500 se nachází v růstovém trendu, ale trh pracuje. Hladina podpory je v oblasti 1 200 až 1 220 bodů. Zatím se zdá, že nikdo do konce prosince nechce prodávat. Je nebezpečí, že až prodeje začnou, bude snaha nechat si dosažený zisk, což může vést k akceleraci výprodeje. Důležité pro pokračující růst bude udržení současné hladiny podpory.