Aktuální hity insiderů: Farmaceutické firmy
|

Aktuální hity insiderů: Farmaceutické firmy

Roger L. Hawley, výkonný ředitel firmy Zogenix, ve čtvrtek prohlásil, že schválení léku Sumavel DosePro v Dánsku je vstupní branou na trh Evropské unie. Stalo se to jen několik dní poté, kdy skupina insiderů nakoupila poměrně velký balík akcií firmy, Zogenix oznámil, že dánská agentura pro schvalování léčiv schválila žádost firmy o registraci pro tento její stěžejní lék na migrénu. Světe div se, akcie včera posílily o 13,8 %.

Farmacie Biotechnologie Insider trading
Zogenix Sumavel DosePro

Na konci listopadu jsme informovali o tom, že Zogenix, nepříliš známá americká biofarmaceutická společnost, která se specializuje na neinvazivní (needle free) léčbu migrén, tzv. Sumavel DosePro, nedávno nabídla celkem 14 milionů akcií (místo původně zamýšlených 6 milionů akcií) za 4 dolary, čímž nabídla 69% diskont oproti původnímu rozmezí 12 až 14 dolarů.

S akciemi se začalo obchodovat 23. listopadu na 5 dolarech, nicméně celá seance se odehrávala v medvědím pojetí, až se titul znova podíval na úroveň 4 dolarů.

Je však velice zajímavé, že se do titulu po propadech tvrdě opřeli insideři. Thomas McNerney & Partners investovala celkem 700 tisíc dolarů, Chicago Growth Partners 2,2 milionu, majitel firmy Arda Minocherhomjee rovněž investoval 2,2 milionu, Cam Garner, jeden z ředitelů společnosti, poslal do trhu 120 tisíc, další ředitel Louis Bock 7,3 milionu a Scale Venture Partners také 7,3 milionu.

Během posledních několika málo dní tak insideři nakoupili celkem téměř 5 milionů kusů akcií, což zhruba odpovídá 35 % emitovaných akcií. Anacor Pharmaceuticals

Podobnou situaci je možné sledovat i u další biofarmaceutické společnosti Anacor Pharmaceuticals. Společnost rovněž poměrně nedávno uvedla na Nasdaq 12 milionů akcií za 5 dolarů. Cena akcií se v den emise sice propadla až o 9 %, ale v závěru si připsala 2 %.

U titulu tak neproběhl žádný celkový dramatický propad, ale podobně jako u Zogenixu se snížila cena úpisu z 16 až 18 dolarů na 5 dolarů a byl upraven počet kusů.

"Shodou náhod" 30. listopadu oznámilo několik insiderů – Anders Hove, ředitel a 10% akcionář, a Venrock Associates, více než 10% akcionář – nákupy akcií v celkové hodnotě 3 milionů dolarů.

Dále se připojili i jiný významní akcionáři, například Aberdare Ventures, Leschly Mark nebo známá GlaxoSmithKline, která ve společnosti drží více než 10 % akcií. Jejich investice činily dalších 32 milionů dolarů.