Vánoční akciová rally? Podle Jima Cramera se na ni můžeme těšit!
|

Vánoční akciová rally? Podle Jima Cramera se na ni můžeme těšit!

Navzdory obavám o situaci v Evropě je Jim Cramer velice optimistický, pokud jde o pokračování akciového růstu ve Spojených státech. Historie podle něj hovoří jasně pro prosincovou rally. Americká ekonomika podle Cramera ukazuje jasné znaky oživení.

Americký dolar Světové akcie EUR/USD Jim Cramer
Jim Cramer CNBC

Podle Barclays byl americký akciový trh od roku 1961 celkem 28krát o více než 5 procent v plusu za období ledna až října. A pouze dvakrát z těchto případů trh v listopadu a prosinci oslabil. Už to podle Jima stačí k velkému optimismu, letošní rok totiž patří mezi tyto růstové.

Navíc Cramer upozorňuje, že by americké akcie byly ještě daleko výše, kdyby se investoři během roku nemuseli potýkat se starostmi ohledně Řecka, Irska, Koreje a podobně.

Kde by byl americký maloobchodní sektor teď v předvánočním období, kdyby na trhy celý rok nedoléhaly obavy z Evropy a dalších oblastí? Jak by se dařilo například technologickým titulům, které i tak dokázaly celý rok překonávat výkonnost trhu?

Aktuální vývoj amerických akcií sledujte zde

Silný dolar?

Silný dolar obecně americkým akciím nesvědčí. Do konce roku by však mohlo naopak posilovat euro, protože se uklidní situace okolo Irska, a vzpomeňme si na to, jak "dlouho" trvala prodleva mezi obavami okolo Řecka a Irska. "Španělsko a Portugalsko nám Vánoce nepokazí," bylo by možná parafrázovat Cramera.

Aktuální vývoj měnového páru EURUSD sledujte zde

Podobné je to s Koreou, u níž Čína vyzvala k jednáním na nejvyšší úrovni. Ta by měla pomoci zklidnění situace.

Hlavní starostí tak podle Jima Cramera může být bující čínská inflace. Přesto by seměl rok 2010 zařadit mezi ty, kdy trhy rostly do října o více než 5 procent a v závěrečných dvou měsících nezkorigovaly.

Zdroj: MSN.com