4 akcie, které mohou raketově posílit
|

4 akcie, které mohou raketově posílit

Nabídka na převzetí nebo soudní spory mohou společnostem uškodit, ale také prospět. Akcie na takové události krátkodobě silně zareagují, a proto se vyplatí je zařadit do portfolií. Přinášíme 4 akciové tituly, které by s největší pravděpodobností měly přidat několik procent.

Světové akcie
Isilon Systems

Isilon Systems

Isilon Systems obdržela nabídku na převzetí od společnosti ECM. Cena za jednu akcii by se měla pohybovat okolo 35 dolarů. Současná hodnota akcie je těsně pod 34 dolary. Podle většiny analytiků není nabídka od ECM nejlepší, ale i tak by měla stačit k tomu, aby akcie společnosti přidaly několik procent.

TiVo

TiVo

Společnost TiVo stále čeká na pozitivní zprávy, které by posunuly ceny akcií o několik pater výše. Proč by akcie měly v budoucnu posílit? Důvody jsou dva. Prvním je soudní spor se společnostmi Dish a EchoStar, který by měla TiVo s největší pravděpodobností vyhrát. Druhým důvodem je možná nabídka na odkup akcií od technologického gigantu Google. Pozice v akciích TiVo by se tak měly bohatě vyplatit. Human Genome Science

Human Genome Science

Human Genome Science je podle analytiků jednou ze společností, kterých se investoři bojí, nebo je spíše zapomínají nakupovat. Firma čeká na schválení několika léků. Pokud vše dopadne tak, jak má, měly by akcie prudce vystřelit. Nyní se jejich cena pohybuje okolo 26 dolarů za kus, ale po odsouhlasení nových produktů by měly vyskočit až o 3 dolary.

Star Scientific

Star Scientific

Star Scientific je jednou z těch menších společností, které v sobě skrývají obrovský potenciál. Na nějaký výraznější kurzový pohyb sice můžete čekat i několik let, ale nyní se zdá být růst doslova za dveřmi. Soudní spor se společností RJ Reynolds je téměř u konce a firma Star Scientific by měla odejít jako vítěz. Podle odhadů by akcie společnosti měly reagovat růstem až na 5 dolarů.

Zdroj: Seeking Alpha