Technická analýza S&P 500: Býčí nálada na maximu
|

Technická analýza S&P 500: Býčí nálada na maximu

Množí se optimistické předpovědi na rok 2011, na čas utichá nervozita kolem problémů států PIIGS, americké banky nabídly Evropě pomoc v podpoře zadlužených států, kromě páteční americké nezaměstnanosti (která však trhy nijak výrazněji nevystrašila) další zveřejňovaná makrodata poměrně dobrá. Kvantitativní uvolňování dle předpokladu působí a střednědobě bude působit růstově. V minulém týdnu týdnu jsme viděli výraznější posílení akciových indexů k letošním maximům, během úterý dokonce na nová letošní maxima.

Technická analýza Světové akcie

V pátek se na indexu S&P 500 vytvořilo speciální technické nastavení, tzv. Magnet level (zhruba úroveň 1 220 bodů). Velmi pravděpodobně budeme většinu týdne obchodovat kolem této úrovně. Odchylky nahoru a dolů budou pravidelně přitahovány zpět k "magnetu". Čili obchodovat lze poklesy a růsty k hladinám podpory a odporu *(support a resistence) s následným cílováním k magnetu.

S&P 500 technika

V pondělí se obchodovalo celý den těsně u této úrovně, včera index, po extra silném otevření na 1 234 bodech, postupně k "magnet úrovni" vyklesával. Dnešní futures se již obchodují pod 1 220 body.

Další pohyb na indexech, po současné očekávané swing konsolidaci, bude určen novými důležitými zprávami a makrodaty.

Zajímavých údajů bychom se mohli dočkat z oblasti tržeb řetězců a obchodů, předvánoční nákupy jsou, dle některých indikací, silné.

Když trhy nesrazila poměrně negativní páteční americká nezaměstnanost, indikuje to snahu trhu udržet a v dalších týdnech navýšit současné cenové úrovně. "Santa Claus rally" a "lednový efekt" jsou dalšími důvody pro růst.

Technický pohled: "Magnet level" na 1 220 bodech, nejbližší Support zhruba na 1 175 bodech, hladina odporu zhruba na 1 235 bodech. VIX nízko, Put/Call ratio býčí, bez extrému. Střednědobě (týdny a měsíce) pravděpodobně dále nahoru (QE2, Santa Claus rally, lednový efekt), krátkodobě Swing konsolidace s následným pohybem dle aktuálních zpráv.