ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií
|

ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií

Jak si podle analytiků České spořitelny kurzově stojí nejobchodovanější akcie na pražské burze. A co jim odborníci z ČS předpovídají do nejbližších měsíců?

Komerční banka

  • V našem posledním reportu na KB jsme potvrdili doporučení "držet". Prémii KB vůči mediánu na úrovni P/BV do jisté míry kompenzuje vysoká návratnost vlastního kapitálu. Mírně jsme zvýšili odhady EPS (o 5 %) na rok 2009 zejména z důvodu očekávané nižší tvorby opravných položek k problematickým pohledávkám.

ČEZ

  • Vydali jsme na ČEZ aktualizované doporučení "akumulovat" s cílovou cenou 980 Kč. ČEZ se obchoduje na relativně nízkém ukazateli P/E ve srovnání s konkurenčními společnostmi. Očekáváme, že cena elektrické energie v průběhu následujících 6 měsíců začne oživovat.

  • Posilování USD vůči EUR je pozitivní pro cenu uhlí v EURech. Forwardový kontrakt na dodávku elektřiny v roce 2011 se v průběhu minulého týdne obchodoval víceméně beze změny - mírně nad 48 EUR/MWh.

Unipetrol

  • Unipetrol v průběhu minulého týdne zveřejnil vybrané provozní a finanční ukazatele za 4Q 2009. Management očekává, že EBIT bude v červených číslech. Objemy zpracované ropy byly mezikvartálně nižší a i petrochemické marže mírně poklesly. Zatímco mírný propad/stagnaci marží trh víceméně očekával, pád EBITu do červených čísel je definitivně negativním signálem, když velká část trhu očekávala zlepšení. Držíme negativní názor na titul.

Telefónica 02 C.R.

  • Akcie Telefónicy stále nabízejí nadstandardní dividendový výnos ve srovnání s ostatními telekomunikačními společnostmi v regionu. Očekáváme výplatu hrubé dividendy ve výši 42 Kč/akcii ze zisku v roce 2009 (hrubý dividendový výnos 9,9 %).

NWR

  • NWR vydala aktualizaci kontraktů na rok 2010. Cena koksovatelného uhlí vzroste na 103 EUR/t, ale cena za dodávku energetického uhlí klesne na 63 EUR/t. NWR plánuje nezměněný objem produkce na tento rok (11 mil. t). Celkově určitě zklamání pro optimisty na trhu, neutrální zpráva pro nás a pesimističtější část trhu.

  • Cena energetického uhlí nezměněna – stále na úrovni kolem 92 USD/t (kontrakt API2)

ORCO

  • Orco plánuje vystoupit z ochrany před věřiteli a oznámilo, že se mu podařilo vyjednat nové podmínky se všemi financujícími bankami, zatímco o restrukturalizaci dluhopisů by měl rozhodnout soud. Zprávu vidíme pozitivně pro náladu na trhu.

VIG

  • Potvrdili jsme naše doporučení "kupovat" akcie společnosti i díky poměrně zajímavému ocenění na úrovni ukazatele P/E a lepšímu výhledu než jsou poměrně konzervativní odhady managementu. Cílová cena se však mírně snížila na 44,5 EUR/akcii.
Zdroj: Česká spořitelna