Todd Harrison: Čekám více kolísavosti. Trh ukáže, jak na tom je
|

Todd Harrison: Čekám více kolísavosti. Trh ukáže, jak na tom je

Letošní rok bude jen velmi málo připomínat rok 2009, když první část roku může být pro akcie ještě příznivá, ale v druhé části přijde výprodej. Tvrdí to Todd Harrison, ředitel renomovaného investičního serveru Minyanville.com.

Světové akcie Volatilita
Todd Harrison

Po více než šesti týdnech obchodování v letošním roce vykazují trhy jen málo známek skutečné síly. A navíc se na trh vrací volatilita.

Harrison se domnívá, že trh bude muset ukázat, jak na tom reálně je, dříve než se původně čekalo. Důvodem jsou podle něj především větší regulatorní zásahy a prohlubující se krize dluhů některých evropských zemí.

"Přestože Evropská unie pro tentokrát s velkou pravděpodobností zachrání Řecko, bude mít debetní krize na akciový trh neblahý vliv, který se projeví silnější korekcí v druhé půlce roku," tvrdí Harrison.

"Když se začaly v kreditní krizi topit Spojené státy, objevili se plavčíci v podobě investorů ze suverénních fondů a zachránili korporátní Ameriku. Dnes však tito plavčíci sami volají o pomoc," přirovnává Todd Harrison.

VIX

Harrison sází na to, že index volatility amerických akcií VIX má hodně prostoru k růstu.

"Nyní se VIX pohybuje okolo hodnoty 25, což je čtyřicet procent nad minimy, ale stále velmi nízko pod hladinou, kde se obchodoval během asijské krize v roce 1997 a krize hedgového fondu LTCM o rok později. Samozřejmě je zatím velice nízko ve srovnání s obdobím vrcholu kreditní krize a pádu investiční banky Lehman Brothers na podzim 2008," říká Todd Harrison.

Zdroj: Yahoo!