Jim Cramer: 10 akcií, které kupte svým dětem!
|

Jim Cramer: 10 akcií, které kupte svým dětem!

Není lepší pocit, než když vidíte své dítě nadšené z nějakého dárku. I když možná ano – vidět, že se vašim dětem v životě daří. A určitě nebude na škodu, když své děti včas naučíte správně nakládat s penězi. Čím dříve, tím lépe.

Investiční doporučení Světové akcie Jim Cramer

Letos nevymýšlejte nejlepší jarní prázdniny, ale něco, co vydrží. Akcie, které Jim Cramer doporučuje, jsou přesně ty, které má smysl držet dlouhodobě. Samozřejmě se ale nesmíte vykašlat na domácí úkoly, bez nich ani ten nejtalentovanější investor diplom nezíská.

Amazon.com

Amazon.com

Internetový obchod má jistou budoucnost. Lidé například nakupují čím dál více dárku online. Pokud jde o Akcie, Jim Cramer upozorňuje především na zrychlující se růst tržeb.

Ty by měly v roce 2010 dokonce růst ještě rychleji než loni. Podle Frajera jsou odhady zisku Amazonu silně podhodnocené. V každém případě jasný adept růstu ceny akcie.

Apple

Apple

Chcete si koupit nový iPod? Nebo vaše děti? Cramerovy děti jistě. A iPhone, to je hit, který není nutné představovat ani obhajovat. Pokud chcete pro své děti připravit dárkový balíček, přibalte k iPhonu pár akcií jeho výrobce.

Stále nejlepší přístup k mobilnímu internetu je možná ještě větším hitem, než ty miliony stažených na iTunes. Apple zkrátka nabízí komplexní vybavení počítače, telefonu a přehrávače. Navíc značka je velice populární právě mezi mladými lidmi. A to je to první, co se stane z vašich dětí.

BP

BP

BP – jméno společnosti, a zároveň symbol. Proč BP? Podle Cramera by především neměla chybět naftařská společnost v žádném správně diverzifikovaném portfoliu.

BP dosahuje v rámci sektoru nadprůměrného růstu produkce a geograficky výborně rozmístěnou výrobu. Také má v rámci oboru jedny z nejlepších hospodářských výsledků. Vaše děti se navíc s akciemi BP naučí, jak se operuje s titulem s vysokým dividendovým výnosem. Ford

Ford

Podle Cramera tuto automobilku zachránil, resp. znovuzrodil její geniální ředitel Alan Mulally. Jako jediná z detroitské "velké trojky" nepotřebovala zachránit od vlády.

Mulally Cramerovi řekl, že Ford bude nejvíce ziskovou automobilkou na světě. A Cramer mu věří. Ale pozor – Cramer doporučuje nakupovat prioritní akcie, ne obyčejné.

Google

Google

Kde začít? Google je důvodem toho, že vaše děti nepoužívají encyklopedie, a možná někdy trochu podvádějí s domácími úkoly. Dlouhodobý růstový příběh společnosti zdaleka ještě nekončí. Velice populárním se například stává prohlížeč Chrome.

Motorem dalšího růstu jsou především miliardy dolarů na reklamu, které do internetu ročně přitékají. A komu připadají akcie Googlu příliš drahé (přes 500 USD), tomu Cramer radí jako starý sedlák: Vydělte si cenu deseti, ať na to nemusíte myslet.

Honeywell

Honeywell

Koupí akcií této firmy prospějete (americkým) dětem hned dvakrát. Zaprvé mají akcie Honeywell velký růstový potenciál, a zadruhé je dobře, že se firma soustředí na budování energeticky efektivní infrastruktury ve Spojených státech.

Ředitel Dave Cote udělal z Honeywellu štíhlejší a pokornější firmu, leadera v průmyslové oblasti, a to včetně vesmírných projektů. Navíc Cotemu naslouchá i prezident Barrack Obama. Macy's

Macy's

Cramer věří jednomu z největších maloobchodních prodejců. Důležitá je podle něj především odvaha společnost transformovat, kterou projevuje ředitel firmy Terry Lundgren.

V době, kdy maloobchodní tržby nejen ve Spojených státech stále jen pomalu šplhají k bývalým výšinám, je tato odvaha potřeba. Američané dříve nebo později utrácet začnou, a to už vaše děti budou mít rozum z toho, co dělají akcie Macy's v jejich portfoliu.

McDonald's

McDonald's

Je mezi vámi, rodiči, někdo, kdo nikdy nevzal dítě na BicMaca? V době, kdy sám Jim Cramer vyrůstal, byly dva zlaté oblouky symbolem trochu ušmudlaného rychlého občerstvení. Dnes se oblouky přebarvují na ekologickou zelenou a třeba toalety v McD's jsou příkladem pro všechny konkurenty.

Navíc je dnes klaunovo menu plné zdravých věcí servírovaných na informacích o správné výživě. Dobrý trik, ale investoři na to slyší. Monstrózní rozšíření do celého světa otevírá další možnosti pro růst na řadě dalších trhů. Štědrá dividenda je pouze jedním z důvodů, proč akcie McDonald's držet a držet a držet...

PepsiCo

Pepsico

Další ikona mezi americkými brandy. A další značka, kterou vaše děti jistě znají už odmala. Investoři by měli vždy mít v portfoliu alespoň jednu velkou společnost z potravinářského sektoru.

Defenzivní charakter této akcie zaručuje alespoň nějakou pojistku pro případ pádu akciových trhů nebo pomalého ekonomického zotavení. A Pepsi, kterou vede Indra Nooyi, je v tomto směru vynikající volbou.

Walt Disney

Walt Disney

Těžko najdete společnost, která je více přístupná a přátelská k dětem. Disney stojí na poměrně solidních základech, které se navíc úspěšně vyvíjejí. Výhodou je také dobře diverzifikovaný mediální byznys.

Aktuálně se také zlepšuje situace na trhu s reklamou, která tvoří jeden ze zásadních pilířů financování firmy. I kdyby vaše děti znaly třeba jen několik Disneyho postaviček, je to hodně dobrý start!


Jim Cramer: Diverzifikované dividendové portfolio

12 akcií pro ekonomické oživení podle Jima Cramera

Zdroj: CNBC