3 biotechnologické akcie pro vaše portfolio
|

3 biotechnologické akcie pro vaše portfolio

Výkonnost biotechnologických akcií je letos zatím velice pozitivní. Může sektor vůbec ještě růst? Mark Schoenebaum, hlavní analytik Deutsche Bank, nabízí své tipy na ziskové akcie a výhled na celý sektor.

Biotechnologie

Podle Marka Schoenebauma prošel biotechnologický sektor v posledních dvou letech několika fázemi.

V roce 2008 dokázaly biotechnologie svojí výkonností překonat celý akciový trh, v roce 2009 naopak kvůli reformě zdravotnictví zaostávaly.

"Biotechnologické léky jsou ve srovnání s ostatními léky drahé. S blížící se reformou zdravotnictví bude růst tlak na jejich ceny. Letos však ještě k reformě zřejmě nedojde, proto budou ceny akcií biotechnologických firem stále pro investory velice zajímavé," tvrdí Schoenebaum.

A jaké jsou tři nejoblíbenější Schoenebaumovy biotechnologické akcie?

amgen

Amgen

"Rád bych vysvětlil, proč patří Amgen k mým oblíbencům - vyvíjí totiž řadu nových preparátů. To je sice z určitého pohledu riskantní, důraz na inovace je však sympatický. Bez ohledu na úspěšnost těchto novinek nejsou akcie přehnaně drahé," vysvětluje Schoenebaum.

"V druhé polovině roku se bude klinicky testován lék Denosumab. Investice je značná, ovšem v případě úspěchu se jedná o příležitost na úrovni 1 až 2 miliard dolarů. A akcie porostou."

dedreon

Dendreon

"Tento rok Dendreonu hodně pomůže schválení klíčového léku americkým úřadem pro kontrolu léčiv FDA. Myslím, že pravděpodobnost schválení je zhruba 90 procent," říká Schoenebaum."A to stačí na to, aby akcie letos vzrostly o dalších 20 nebo více procent. Tento růst začne podle mého názoru již na jaře."

acorda

Acorda Therapeutics

"Odhady Wall Street pro akcie Acorda Thereapeutics jsou pořád trochu nízké. Jsem přesvědčen, že v roce 2011 začne Acorda tyto odhady překonávat."

Méně odvážným investorům doporučuje Schoenebaum zvážit investování prostřednictvím indexových nebo investičních fondů, které jsou zaměřené na biotechnologické akcie. Zde jsou příklady:

iShares Nasdaq Biotech - indexový fond

Fond farmacie a biotechnologie ČP Invest

Zdroj: Deutsche Bank