ČS: Březnový monitor ocenění českých akcií
|

ČS: Březnový monitor ocenění českých akcií

Česká spořitelna ve svém pravidelném reportu informuje o aktuálních očekáváních na akciových titulech na pražské burze.

Akcie ČR

Erste bank

Akcie společnosti za poslední týden posílily o 4,2 %, za poslední měsíc již o 13,7 %. Mezitím došlo k posílení středoevropských měn vůči euru, ve kterých má banka své aktivity. Rumunská lea se pohybuje kolem 4,09 za euro (letos zatím posílila o 3 %) a guvernér rumunské centrální banky Isarescu již vyslovil obavy z nadměrného posilování měny. Akcie společnosti obdržely zvýšené doporučení od významného zahraničního brokera.

ČEZ

V minulém monitoru ocenění jsme omylem informovali, že management společnosti navrhl dividendu za loňský rok 55 Kč za akcii. Ve skutečnosti se jedná o současný konsensus trhu.

Sektor síťových odvětví

Velkoobchodní ceny elektrické energie dále klesají; během posledního týdne z 47,8 € za MWh na 46,25 MWh.

Sektor ropa a plyn

Rafinérské marže se v souladu s naším očekáváním (průměr za letošek očekáváme na 3,5 dolaru za barel) postupně zvyšují. Březnový průměr u ropy Ural vzrostl již na 3,67 dolaru za barel, což má pozitivní vliv na Unipetrol. Ropa se pohybuje okolo 80 dolarů za barel.

Telefónica O2 C.R.

I přes nižší navrhnutou dividendu (40 Kč), než jsme čekali (42 Kč), nabízejí akcie společnosti nadprůměrný dividendový výnos.

Pegas Nonwovens

V minulém týdnu oznámil, že 9. linka, která by měla začít vyrábět ve 4. kvartálu 2011, bude mít roční kapacitu 20 tisíc tun (tzn. vyšší než dříve avizovaných 15 tisíc tun). Celkové náklady by neměly přesáhnout 50 milionů eur (dříve avizovaných 40 milionů). Věříme, že se společnosti podaří zvýšenou kapacitu prodat.

Philip Morris ČR

První obchodní den bez nároku na dividendu za loňský rok je 20. dubna. Její výši očekáváme na 670 Kč. Konsensus trhu se nachází mírně výše, na 750 Kč.

ORCO

Akcie společnosti dále rostou a od počátku roku již vykazují 20% posílení. Důležitým datem bude 25. březen, kdy by měla skončit soudní ochrana před věřiteli a vyjít soudní rozhodnutí týkající se splatnosti dluhopisů společnosti.

ČS: Investiční doporučení na české akcie

Zdroj: Česká spořitelna