Léky na zotavenou: tipy pro rok 2010
|

Léky na zotavenou: tipy pro rok 2010

Akcionáři velkých farmaceutických firem museli v poslední době spolknout několik hořkých pilulek. Firmy, například Pfizer, totiž vydaly znepokojující výhled na růst zisku. A společnostem nepřidává ani Washington. Zde se totiž připravují nové daně pro výrobce prášků. Farmaceutický sektor přitom za poslední rok akciovým indexům jenom pomáhal. Indexu S&P 500 dokonce o 20 procentních bodů.

Pfizer

Velké farmaceutické společnosti nejsou v současnosti oblíbené. Přesto se však investice do tohoto sektoru jeví jako rozumná. Analytici očekávají v roce 2010 růst zisku v průměru o 10,3 procenta. A z optimismu neslevují ani kvůli připravované reformě zdravotnictví. Zástupci farmaceutického průmyslu totiž uzavřeli s vládou smlouvu o poskytnutí slev výměnou za rozšíření pokrytí. Dopad reformy by tak měl být omezený a zvládnutelný.

Investoři zatím vidí akcie farmaceutických společností jako bezpečný přístav. A to i přes kolísavost akciových indexů. I když budou "farmaceutické akcie" v budoucnu stagnovat, je zde stále slušný výnos z dividendy.

Podívejme se podrobněji na jednotlivé farmaceutické giganty.

Pfizer

Pfizer

Společnost si výrazně polepšila, hlavně akvizicí firmy Wyeth. Dohoda za 68 miliard dolarů rozšířila firmě produktové řady. Dodává tak nové prášky, očkovací látky a biotechnologické léky. Pfizer má do roku 2013 za cíl dosáhnout celkových úspor nákladů ve výši 4 až 5 miliard dolarů.

V současnosti má však spíše starosti. Odhady zisku za čtvrtý kvartál 2009 nechala společnost daleko před sebou, a velkým zklamáním byl také výhled pro rok 2010. Akcie společnosti tak za poslední měsíc klesly o více než 9 procent. Analytici jsou skeptičtí ohledně odhadů úspor i tržeb.

Přesto, díky odhadu zisku 2,20 dolaru na akcii, vypadá Pfizer příliš levně na to, než abychom ho ignorovali. A s očekávanou volnou hotovostí pro tento rok (analytici odhadují až 28 miliard dolarů) bude dost peněz na podporu dividendy, která dosáhne 72 centů na akcii. J&J

Johnson & Johnson

Většina lidí zná Johnson & Johnson jen jako výrobce dětských šampónů a olejíčků. Ovšem spotřební zboží tvoří pouze čtvrtinu z téměř 62 miliard loňských tržeb - zdravotnické potřeby a léčiva tvoří většinu. A analytici právě proto očekávají růst tržeb. Především díky vývoji nových produktů, které budou vhodné pro boj s virem HIV, žloutenkou typu C a epilepsií.

Wall Street očekává pro rok 2010 růst zisku J&J o 6 procent na hodnotu 4,93 dolarů za akcii. K tomu je společnost hodnocena ratingem AAA a má 11,8 miliardy dolarů na účtu, což jí dává velké možnosti na poli případných akvizic, odkupu akcií nebo navýšení roční dividendy (v současnosti 1,96 dolaru na akcii).

Merck

Merck

Společnost má za sebou průměrný rok s minimální perspektivou. To se však změnilo spojením s Shering-Plough, které firmě vyneslo 41 miliard dolarů. "Nový" Merck má tak zcela jinou a slibnou perspektivu - pokročil ve vývoji léků, a to by mohlo ročně vynést kolem 10 miliard dolarů.

Merck však čelí také rizikům. Akcie mohou negativně reagovat především na nepříznivé výsledky testů léků Vitorin a Zetia. Ale i přes klesající tržby z těchto produktů je Merck schopný generovat růst zisku kolem 8,3 procenta ročně.

Roche

Roche

Společnost Roche má již dlouhou dobu zvučné jméno, ovšem díky akvizici společnosti Genentech je z Roche biotechnologický gigant. Akvizice za 46,8 miliardy dolarů dala firmě se sídlem v Basileji ve Švýcarsku plná práva na tři nejlepší biotechnologické léky proti rakovině - Avastin, Herceptin a Rituxan. Roche také dále pracuje na léku Tamiflu, který se proslavil během pandemie H1N1.

Vzhledem k faktu, že společnost Roche pokrývá svými produkty velkou část trhu, by se měly i její tržby zvednout. A to v průměru o 12 procent ročně. Novartis

Novartis

Firma Novartis, která také sídlí v Basileji, má "pestřejší" cestu k růstu. Konglomerát s tržbami 44,3 miliardy dolarů za rok 2009 je významným hráčem na poli léků, generik a vakcín. Navíc se po dokončení 40miliardové dohody se společností Alcon stane jasnou a dominantní silou v oblasti péče o oči.

Novartis sice čelí klíčové ztrátě patentu na další výrobu léku Diovan, který se podílel na tržbách celými 21 procenty, ale pozice společnosti je stále hodnocena jako nejlepší v celém odvětví.

K tomu je Novartis v poslední fázi vývoje 28 nových léků, jejichž prodej by mohl z větší části podpořit růst akcií. Novartis očekává 5procentní nárůst zisku v roce 2011.

Abbott

Abbott Laboratories

Hlavním tahounem Abbott Laboratories je v současnosti Humira, lék na artritidu, jehož prodej stoupá ročně o 20 procent. Lék vydělal v roce 2009 neuvěřitelných 5,5 miliardy dolarů a podílí se na celkových tržbách společnosti 18 procenty. Firma také expandovala do optiky a hned se stala jedničkou na trhu díky laserovým technologiím.

Analytici však firmu příliš nechválí. Právě Humira se totiž ve čtvrtém čtvrtletí minulého roku moc neukázal a jeho prodej rostl o pouhá 3 procenta. Lék ovšem nebude čelit konkurenci minimálně do roku 2015, a to je dost času na získání licence pro nové výrobky.

Analytici pro letošní rok odhadují 14procentní nárůst zisku (4,23 dolarů na akcii). Pro investory se zdají být akcie Abbott dobře ohodnoceny. V kombinaci s výhledem firmy jsou proto její akcie jednou ze zajímavých investic v sektoru.

Zdroj: Kiplinger