Exxon Mobil: Burzovní graf říká "BUY"
|

Exxon Mobil: Burzovní graf říká "BUY"

Americký olejářský gigant Exxon Mobil se dostal do radaru burzovního analytika Tomáše Rojíka (Fio, burzovní společnost), který z křivky vývoje jeho burzovního grafu dává aktuální investiční doporučení: sledovat s následným otevřením spekulace na růst.

Ropa Energetika Světové akcie

Trh: NYSE

Datum zveřejnění: 16.3.2010

Horizont: 2 měsíce

Zavírací cena 15.3.2010: 66,3 USD

Vstupní rozmezí: 63 až 65 USD

Cenový cíl: 75 USD

Stop loss: 59 USD

Doporučení: Nákup - Long

Stručný profil:

Společnost Exxon Mobil se zabývá průzkumem, produkcí, transportem a prodejem ropy i zemního plynu. Dále se zaměřuje také na petrochemii. Akcie jsou obchodované na trhu NYSE. Tržní kapitalizace je 313,02 mld. USD. Roční minimum – maximum bylo 63,56 až 76,54 USD. Beta je 0,77.

Technická analýza:

Po krizi XOM vyklesal až pod 60 USD, což se nyní zdá jako pevný support. Podle vývoje v posledním roce vykazuje slušné fungování jako support i vyšší hladina 63 USD. Technicky je titul poblíž dolní hranice obchodního rozsahu, což umožňuje vstup do defenzivnějšího titulu s nižší mírou rizika vzhledem k stop loss hranici. Titul není vhodný k okamžitému nákupu, ale ke sledování. Vstup by bylo vhodné načasovat do cenového pásma 61 až 65 USD. Čím níže, tím lépe pro menší ztrátu a větší prostor pro zisk.

exxon

Titul by mohl překonat rezistenci a dostat se na cílovou cenu 75 USD. Riziko v růstu však spatřujeme v trendové lince, která by mohla tvořit rezistenci. Nicméně, do této trendové linky má titul prostor pro pohyb aktuálně cca 10% a se vstupní cenou blíže k 60 USD až 16%. Stop loss pokyn by měl být pod 60 USD a vstupní cena ideálně co nejblíže ke stop lossu.

Více informací najdete na akcie.cz

Zdroj: Fio banka