Týden na trzích dle burzovních grafů
|

Týden na trzích dle burzovních grafů

Americký akciový index S&P 500 minulý týden ve středu vytvořil nové high (maximum) na ceně 1169,80. Support (podpora) je nyní na 1 150, což je zároveň předchozí high z ledna letošního roku. Z grafu je patrná další rezistence na úrovni 1 200 až 1 210 bodů.

Denní graf indexu S&P 500

S&P500 20032010

Put call ratio pro akcie stále určuje střednědobý býčí signál. Na druhou stranu na trzích přetrvávají extrémně překoupené podmínky, o kterých jsem se zmiňoval minulý týden. Ty způsobují krátkodobé, opravdu velké výprodeje. Může to být i 5 % během několika dnů.

Denní graf indexu volatility VIX

VIX 20032010

Index volatility VIX pokračoval v poklesu a vytvořil gapem nové low, stejně jako v lednu, když cena S&P 500 vytvořila nové high. Downtrend na VIX naznačuje střednědobý býčí trend, ovšem vytvoření nového low z minulého týdne bylo moc rychlé, čímž index volatility také reflektuje extrémně přeprodaný trh.

Závěr: V pátek byl u opcí expirační den, takže příští týden je možné očekávat pokračování poklesů. Korekce může být jenom krátkodobá, ale mohla by vrátit trhy do normálního stavu, kdy se střídají dny růstu i poklesu.