Britské akcie? Strategie podle Goldman Sachs
|

Britské akcie? Strategie podle Goldman Sachs

Řada investorů očekává, že britská libra bude dál oslabovat. Není však jisté kdy. Goldman Sachs zůstává "bullish", pokud jde o britské akcie. Jen mezi nimi musíte umět rozlišovat.

Goldman Sachs Britská libra Investování

Banka proto rozdělila britské akcie britských firem do dvou základních skupin podle toho, kde společnosti generují rozhodující část svých tržeb.

V prvním koši jsou akcie společností, které mají velkou expozici na zahraničních trzích, a velká část jejich tržeb tedy plyne z ciziny. Akcie těchto firem jsou, stejně jako jejich byznys, více citlivé na změny kurzu sterlingu. Pád libry těmto firmám nahrává.

U těchto firem, z nichž řada patří mezi největší britské exportéry, je Goldman Sachs optimistická a doporučuje nakupovat tyto akcie a zahrnout je do dlouhých pozic.

Britské akcie reagující na kurz libry

Do druhé skupiny zařadila Goldman Sachs naopak ty firmy, které citlivěji reagují na situaci v domácí britské ekonomice - vývoj maloobchodních tržeb, poptávku spotřebitelů, inflaci a podobně.

U těchto akcií naopak banka doporučuje v případě pádu libry prodávat, patří tedy do krátkých pozic.

Britské akcie reagující na britskou ekonomiku

Celkově zůstává Goldman Sachs pozitivní, pokud jde o britský akciový trh. Obavy řady investorů z propadu sterlingu ji však přiměly k vytvoření této v základu poměrně jednoduché strategie.

Můžete díky ní totiž na případném dalším oslabování libry vydělat, a ani si nemusíte zakládat forexový obchodnický účet.

Zdroj: Financial Times