NWR: Růstový evergreen
|

NWR: Růstový evergreen

Minulý rok šokovaly akcie uhelné NWR 190% zhodnocením, od prvního ledna 2010 dokázaly posílit již o více než třicet procent. Co bude dál?

NWR Uhlí a koks Akcie ČR

Taková je nicméně pouze historie, která u akcií mívá občas tendenci přecenit budoucnost. Zda je tomu tak i v případě NWR, se ze soupisky analytických reportů nedozvíme – nabízí pestrou škálu cílů i doporučení. Mezi nimi ovšem za poslední tři měsíce nenajdeme "prodat" a vývoj cílových cen je jednoznačně býčí. To jsou dvě poměrně dobré zprávy pro investora. Pojďme se podívat na agregaci doporučení za poslední tři měsíce se zahrnutím nových reportů a určeme novou hodnou R-FACTOR.

R-FACTOR

Investiční doporučení, jež vydávají jednotlivé analytické domy, jsme pro větší přehlednost zjednodušili do pěti stupňů (buy, overweight, neutral, underweight, sell) a přiřadili jsme jim číselné hodnoty (1 až 5). Hodnoty jsme zprůměrovali a výsledkem je jedno key-number, které hledáte a zanedlouho budete moci porovnat v rámci SPADových emisí. Ukazatel nabývá hodnot od 1 do 5 (1 znamená "buy", 5 znamená "sell", čím blíže tedy bude ukazatel jedné, tím je podle analytiků akcie atraktivnější a naopak).

Průměrná cílová cena z investičních doporučení vydaných za poslední měsíc činí 219 Kč, což ovšem znamená, že akcie aktuálně z analytického pohledu příliš dalšího růstového prostoru nenabízí, a to i přes nedávné výrazně posílené cíle z "dobrých" adres. Jmenujme Goldman Sachs (10. března vydala o takřka 50 % vyšší cílovou cenu) nebo pátečních 241 Kč od UniCredit. "Růstový potenciál" tedy dostáváme na úrovni kolem jednoho procenta.

Pokud jde o doporučení, titulu se z hlediska investiční atraktivity podařilo předstihnout ČEZ.

Nová hodnota R-FACTOR činí 2,54 (dříve 2,68), což znamená, že primární implikace je stále stejná: "Držet." Jen velmi malý býčí prostor daný průměrnm cílem se zmíněným agregovaným doporučením koresponduje. I přes hodnotu R-FACTOR hraničící se stupněm "akumulovat" je tak implikací pro investiční rozhodnutí vzhledem k minulému silnému růstu titulu doporučení "držet."

Jak se dívá na hospodářské a kurzové vyhlídky NWR samotný management?

Jak si vedou ostatní SPADové akcie podle R-faktoru:

 1. NWR 2,54 (dříve 2,68)

 2. ČEZ 2,6

 3. NWR 2,68

 4. Telefónica O2 2,71

 5. Unipetrol 2,71

 6. Komerční banka 2,85

 7. VIG 2,88

 8. CME 2,9

 9. Pegas 3

 10. Orco 4,67

 11. ECM 5