Podílejte se na býčím trhu okolo počítačů: 4 akcie
|

Podílejte se na býčím trhu okolo počítačů: 4 akcie

IT technologie jedou na plné obrátky. A daří se i akciím počítačových společností. Například Intel vykázal výborná čísla, Micron a Samsung zaznamenávají čím dál vyšší poptávku po paměťových discích. A když se daří "orgánům", bude zdravý i zbytek "těla". Jak tedy vsadit na růst IT sektoru?

Technologie Býčí trh Světové akcie Apple
Apple (v USD)

1. Apple

V případě Applu je úvaha jasná – firma navyšuje podíl na trhu, ačkoli v podstatě ignoruje současný trend superlevných notobooků a netbooků.

Na celém trhu má zhruba 10procentní podíl, ale v segmentu počítačů dražších než 1 000 dolarů je to 90 procent.

Apple: Adept růstu v roce 2010

Navíc v zásadě nezávisle na počítačích firma může během několika let až zdvojnásobit svůj podíl na mobilním trhu díky svému iPhonu. A žhává novinka iPad, odpověď firmy na stále rostoucí poptávku po netboocích, odstartovala směrem k uživatelům jako raketa.

Dolby Laboratories (v USD)

2. Dolby Laboratories

Firmu Dolby Laboratories nejspíš neznáte. Ale pokud si koupíte počítač, nějaký ten dolar tím posíláte právě na její účet. Microsoft použil technologie od Dolby ve čtyřech ze šesti verzí Windows 7, a to včetně verzí Professional a Enterprise.

Firmy upgradují své počítačové parky, z čehož bude profitovat také Dolby. Stále více lidí poslouchá hudbu v počítači, takže firma získává ve stejnou chvíli, kdy padají maloobchodní ceny spotřební elektroniky.

Jim Cramer: 14 technologických favoritů pro rok 2010

Navíc, podobně jako Microsoft, také Dolby dokáže mezi analytiky vyvolat horší dojem, než jaký je konečný výsledek – překonala odhady zisku v 18 posledních čtvrtletích, krize nekrize. Nvidia (v USD)

3. NVIDIA

Možná deset let zainteresovaná veřejnost čeká, kdy přijde Intel s grafickým procesorem, který strčí produkty od Nvidie do kapsy. Zatím se to nestalo. čím dál složitější aplikace přitom vyžadují stále lepší grafiku.

A pokud neapplovská část trhu tabletů dokáže růst, Nvidia má skvělou pozici pro zvyšování zisků díky svému produktu Tegra 2, který je využitelný jak pro tablety, tak pro smartphony.

5 technologických akcií se skvělým výhledem

A nakonec divoká karta pro vás všechny, závislé na adrenalinu:

Tessera Technologies (v USD)

4. Tessera Technologies

Tessera poskytuje licenci na technologie miniaturizace čipů firmám jako Samsung, Hynix a Micron. Poptávka po paměti převyšuje nabídku, výrobci čipů proto mají dostatečný odbyt, z čehož profituje Tessera.

Velké technologické společnosti se topí v hotovosti

Narozdíl například od Dolby však Tessera není příkladem stability. Často je účastníkem soudních sporů o patenty, na kterých je založen celý její byznys, ať už jako žalobce, nebo jako žalovaný. Tessera je zkrátka velice vhodná sázka na raketový boom IT byznysu – jen se vám u toho nesmí zamotat hlava a rozhoupat žaludek.

Zdroj: Minyanville.com