ČEZ: Dobrá obchodní příležitost?
|

ČEZ: Dobrá obchodní příležitost?

Akciové indexy vytvářejí nová střednědobá maxima, roste poptávka po komoditách a energiích, přesto však neroste cena akcií ČEZu, jednoho z našich nejlepších a fundamentálně nejsilnějších titulů. V posledních třech týdnech posílila cena elektřiny o cca 15 % (futures kontrakt na dodání v r. 2011), přesto akcie ČEZu stále stagnují a obchodují se cca 10 % pod svou férovou hodnotou (dle našich měřítek).

ČEZ Akcie ČR

Aktuálně je na pražské burze, z našich obchodovaných likvidních akcií, velmi obtížné nalézt titul, který by splňoval naše obchodní parametry, tzn. nabízel zdravou hodnotu, zajímavý růstový potenciál, pravidelnou dividendu, korektní RRR (risk-reward ratio).

V podstatě všechny tituly již dokázaly svou předchozí střednědobou extrémní přeprodanost a podhodnocenost zkorigovat a dostaly se ke svým férovým hodnotám, kolem kterých se aktuálně obchodují.

Vývoj akcií ČEZu

ČEZu samozřejmě neprospívá blízkost voleb a avizovaná snaha sociální demokracie o regulaci v odvětví. Důležití kupci tak mohou čekat na výsledky voleb, ovšem pak již také může být pozdě. Současné úrovně jsou vhodné k částečnému nákupu, my jsme do portfolií v minulém týdnu ČEZ nakupovali.