Teun Draaisma: Růst na burzách se blíží k svému závěru
|

Teun Draaisma: Růst na burzách se blíží k svému závěru

Lepší čísla z amerického trhu práce, změna uvažování členů americké centrální banky FED a ukončení stimulačních balíčků. Kombinace, která zastaví růst na akciových trzích. Alespoň podle Teuna Draaismy, respektovaného analytika z Morgan Stanley.

Světové akcie

"Když se z trhů stáhnou fiskální a monetární stimuly, tak začnou strádat stejně jako v letech 1994 a 2004," varuje Draaisma.

Podle něj byl růst na akciovém trhu daleko větší, než všichni předpokládali, a akciová rally v nejbližších týdnech skončí.

"Domnívám se, že sekulární medvědí trh zatím neskončil, a to z řady důvodů. Jedním z nich je, že bankovní krize se vyřešila pomocí sanace bank, což povede k následné debetní krizi. Objem dluhů se nepodařilo snížit, jenom se přesunul z firemních do státních rukou," píše ve svém reportu Draaisma.

Analytik Morgan Stanley se dále domnívá, že ocenění trhu nedosáhlo úrovně, které je obvyklé na dně medvědího trhu, a podle jeho analýzy se akciím po sekulárních býčích trzích nedaří.

"Vrchol na akciový trzích se nevyhnutelně blíží a bude spojen se začátkem zvyšování úrokových sazeb. Akcie nemusí nutně čekat volný pád, ale čeká nás kolísavé obchodování," zakončuje svůj výhled Teun Draaisma.

Zdroj: Morgan Stanley