Dow na 11 tisících? A co dál?
|

Dow na 11 tisících? A co dál?

Index Dow Jones Industrial Average se přiblížil hranici 11 tisíc bodů a je nejvýš za 18 měsíců. Co dělat po eventuálním překonání této hranice?

Rally Korekce na trzích Světové akcie
Dow Jones - 2 roky

Investoři do akcií samozřejmě s potěšením sledují letošní pokračování růstu. Neshodují se však na tom, co spíše číselná hranice 11 tisíc bodů přesně znamená.

Někteří jsou optimističtí – podle nich to znamená jen další krok na cestě ke stabilnímu oživení. Jiní jsou přesvědčeni, že jde pouze o krátkodobé přehoupnutí, po kterém bude následovat vlna výprodejů na silně překoupeném trhu.

Poradci a komentátoři se k této otázce vyjádřili pro server InvestorPlace.com.

1. Přijde korekce. A po ní nakupujte!

Expert: John Lansing, trending123.com

Strategie: Rychlé denní obchodování znamená okamžitý zisk

"Jakmile se Dow dostane nad 11 tisíc bodů, je pravděpodobné, že zažijeme masivní korekci o nějakých 500 bodů. Ale to neznamená, že máte panicky vyprodávat. Naopak – korekce bude jen přirozenou reakcí na letošní růst a položí základy pro další rally v letních měsících."

2. Je na čase shortovat tuto rally!

Expert: Michael Shulman, ChangeWave Shorts

Strategie: Odhalit slabosti trhu shortováním

"Dow přelétne hranici 11 tisíc, třeba se i vyšplhá na 12 tisíc. Pak ovšem ekonomická realita porazí titulky novin, obchodníky i věčné býky. Čeká nás propad, takže je správná doba na něj začít sázet. Doporučuji nakupovat put opce na reverzní ETF, tedy na ty, které rostou v době, kdy trh klesá. Jsou dokonce takové fondy, které rostou například 1,5krát až 3krát více, než o kolik klesá jejich podkladový trh."

Dow na 11 tisících bodech - historicky

3. Neřešte rally, sledujte zisky!

Expert: Louis Navellier, navellier.com

Strategie: Investice do růstových akcií založená na fundamentech

"Hranice 11 tisíc bodů pro trh tak moc neznamená. Jde jen o to, že média budou psát o tom, jak index dramaticky posílil od svých loňských minim. Daleko zajímavější je hranice 13 tisíc bodů, která bude znamenat dvojnásobek onoho dna z března 2009. Investoři by proto v příštích měsících měli sledovat hlavně hospodářské výsledky firem za první čtvrtletí letošního roku."

4. Nakupujte při pěti- až desetiprocentní korekci!

Expert: Richard Band, rband.com

Strategie: Dlouhodobé investování s minimálním rizikem jištěné dividendou

"11 tisíc bodů na indexu Dow je samozřejmě důvod k radosti, protože znamená další výrazný posun od hluboké recese v uplynulých letech. Podstatné však je, kam se trh vydá po dosažení této (pro trh samotný nepodstatné) hranice. Poprvé se Dow na tyto hodnoty vyšplhal v dubnu 1999. A investoři určitě budou chtít lepší zhodnocení peněz v akciích, než nabídlo uplynulých deset let. Trend je stále růstový a já patřím mezi býky pro rok 2010. Korekce je však zřejmě nevyhnutelná, proto ji využijme k nákupům, a to po poklesech o 5 až 10 procent. A doporučuji se soustředit na blue chips."

5. Zapomeňte na Dow, sledujte Asii!

Expert: Robert Hsu, China Strategy Newsletter

Strategie: Investice do nejlepších akcií v Asii a na mladých trzích

"Je příjemné sledovat, že se americké akcie dostávají zpátky nahoru. Prozíraví investoři však vědí, že pokud chtějí skutečně vydělat, nemají se dívat po akciích v indexu Dow. Skutečným motorem světového ekonomického růstu je totiž Asie, především Čína. Zatímco americká ekonomika pokračuje v pomalém oživení, Čína roste o 10 až 12 procent (odhady se liší). A takový růst je prostředím, kde je potřeba hledat peníze."

Zdroj: Forbes