Akcie: Medvědí strašák vytvořil zajímavé nákupní příležitosti
|

Akcie: Medvědí strašák vytvořil zajímavé nákupní příležitosti

Aktuální korekce na akciových trzích nabízí investorům zajímavou příležitost naskočit do stále rozjetého akciového vlaku. Takový je názor redaktorů aktuálního vydání renomovaného investičního časopisu Barron's.

Světové akcie
Evropské akcie

"Medvědi, kteří v posledních týdnech obcházejí parkety světových burz, vytvořili zajímavé nákupní příležitosti. Jejich síla slábne a řecká úvěrová krize není tak velká, aby spustila nový medvědí trh," tvrdí Barron's.

Výprodej akciových trhů v západní Evropě a ve Spojených státech, který srazil hlavní indexy od začátku roku do červených hodnot, byl přehnaný, protože se nakonec ukázalo, že evropská úvěrová krize je zvládnutelná.

Podle Barron's se evropské akciové indexy nyní obchodují na 8- až 10násobku P/E očekávaných zisků roku 2011. K tomu ještě nabízí atraktivní dividendový výnos okolo 3 procent, který je v průměru vyšší než výnosy evropských dluhopisů. Akcie kabelových operátorů

Akcie hotelů

Navíc jsou evropské akcie atraktivní pro zahraniční investory díky silnému poklesu eura.

Redaktorům z Barron's se libí především akcie kabelových operátorů, které se dostaly pod prodejní tlak na začátku května kvůli nové právní regulaci. Akcie firem, jako jsou Cablevision Systems, Comcast nebo Time Warner Cable, již mají tato rizika zahrnuta v ceně, a jsou tedy na současných úrovních levné a vhodné k nákupu.

Investoři by naopak měli být opatrní, pokud jde o akcie hotelů, jejichž kurzy vyjadřují až přílišný optimismus ohledně ekonomického oživení. Drahé jsou podle Barron's akcie společností Starwood Hotels & Resorts Worldwide, Host Hotels & Resorts, Hyatt Hotels i Marriott International. Ziskovost tohoto sektoru se vrátí na svá předchozí maxima nejdřív v roce 2012 nebo 2013.

Zdroj: Barron's