Telefónica O2: Kterým směrem se vydají její akcie?
|

Telefónica O2: Kterým směrem se vydají její akcie?

V současném investičním klimatu je obtížné rozdělit "proporce sentimentu" mezi vliv všeobecné neurózy na trhu a vliv fundamentů konkrétní společnosti. Konzervativní sázka na akcie telekomunikačního operátora je toho důkazem.

O2 Czech Republic (dříve Telefónica C.R.) Akcie ČR

"Naše hodnocení výsledků společnosti je mírně negativní, a to zejména z důvodu celkového poklesu tržeb, zejména v mobilním segmentu v ČR. Mírně pozitivně hodnotíme hospodaření na Slovensku (i přes výhradu ke klesajícímu ARPU) a i celkové provozní náklady hodnotíme mírně pozitivně z důvodu schopnosti dosahovat dalších úspor," analyzuje kvartální čísla Ondřej Moravanský z Cyrrus.

Telefónice klesl čistý zisk o 24 procent

"Do ukazatele provozního zisku OIBDA se také negativně projevily nečekané náklady na restrukturalizaci, bez této položky již rozdíl oproti odhadům není tak značný. Ani další položky výsledovky až po čistý zisk nepřekvapily nepříjemně, pozitivně naopak snížení výše odpisů," pokračuje Moravanský.

"Po zklamání z kvartálních výsledků bychom mohli snížit náš celoroční výhled, zvláště pak pro český mobilní segment. Na druhou stranu management společnosti si je pro blízkou budoucnost jistý, když ponechává výhled OIBDA pro rok 2010 a podle výroků CEO firma plánuje i v příštím roce vyplácet dividendu 40 Kč na akcii. Se zbývajícím nerozděleným ziskem ve výši 5,7 Kč na akcii to znamená, že čistý zisk z českých operací nesmí letos spadnout o více než 11 %. Akcie po vydání našeho prodejního doporučení na počátku dubna pokračovaly v poklesu a ani nyní nevidíme v horizontu krátkého období žádný katalyzátor, který by tento trend mohl zvrátit," dodává Josef Němý z Komerční banky a potvrzuje stávající doporučení i cílovou cenu na úrovni 435 Kč.

S dalším reportem přichází Nomura: Target byl v jejím případě snížen z 440 na 415 Kč, doporučení je na stupni "neutral".

Přehled investičních doporučení pro Telefónicu O2:

Telefónica O2 C.R. - přehled doporučení