Týden na burzách podle burzovních grafů
|

Týden na burzách podle burzovních grafů

Minulý týden to vypadalo, jako by se celý trh vymkl kontrole. Co začalo jako zdravá a mírná korekce, se změnilo v jeden z největších poklesů v historii.

Na grafu indexu S&P 500 se vytvořila série lower high a lower low, (např. nejvyšší cena ve čtvrtek je nižší než nejvyšší cena ve středu a nejnižší cena ve čtvrtek je nižší než byla nejnižší ve středu), a to znamená, že ceny mají namířeno dolů (downtrend).

S&P 500 denní graf

S&P 21052010

Put call ratio, které sleduje poměr mezi objemy obchodovaných put a call opcí a je označován jako sentiment trhu, roste hodně rychle a setrvává v prodejním signálu. Na svém grafu je už poměrně vysoko, což potvrzuje přeprodanost trhů.

Index volatility VIX ve čtvrtek znovu vystřelil při pádu cen až nad hladinu 45 a pokračuje v uptrendu, což je medvědí signál pro akcie. Čtvrteční vysoký nárůst indexu ovšem také potvrdil přeprodanost trhů a vytvořil krátkodobý signál pro nákup akcií.

VIX denní graf

VIX 21052010

Závěr: Signál je ve střednědobém horizontu prodejní. Jsme ovšem v silně přeprodaných podmínkách, které budou pravděpodobně vést ke krátkodobému růstu zpět k 20dennímu klouzavému průměru indexu S&P 500.