Miliarda dolarů euro nezachrání. Ani zlato už není bezpečným přístavem
|

Miliarda dolarů euro nezachrání. Ani zlato už není bezpečným přístavem

Zdá se, že bude potřeba více než miliarda dolarů, aby se kupci vrátili na akciový trh. Hlavní evropské indexy přitom každým dnem ztrácejí, někdy i přes 2 procenta, a je pravděpodobné, že budou padat dál.

Zlato Americký dolar
Robert Prechter

Hlavní evropská měna je také na dně. I když ne docela. Euru se podařilo slušně vyhoupnout ze svých 4letých minim, ale v průběhu včerejška (24. května) a dneška znovu klesá až na hodnoty okolo 1,225 dolaru za euro. Sentiment tak zůstává negativní.

Také Robert Prechter, významný analytik z Elliott Wave International, který je většinou euru nakloněn, podotýká: "Euro by mohlo v budoucnu hodně ztrácet a myslím, že důvěryhodnost ECB bude klesat. Je dokonce možné, že se do nějakých 10 let rozpadne celá Evropská unie."

Pokles eura je spojován s rostoucí silou amerického dolaru. Ještě před necelým rokem přitom analytici hovořili o opaku. "Dolar se zdál být loni v listopadu na pokraji obrovské propasti, ale myslím, že se rychle odrazil a nyní je na tom dobře. Přesto však není dolar výhodnou investicí. Nemyslím si sice, že je býčí trh za námi, ale věřit teď v jakoukoli měnu není rozumné," říká Prechter.

Sledujte aktuální vývoj měnového páru EURUSD

Ani zlato, nejpopulárnější alternativa k měnám, není v tak dobré kondici. Pomalu ztrácí sílu a rychlost, s jakou se hrnulo nahoru, je pryč.

Zdroj: Yahoo!