ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií
|

ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií

Jak se mohou vyvíjet kurzy českých akcií po schválení pomoci Řecku. Názor analytiků České spořitelny v aktuálním monitoru BCPP.

Akcie ČR
  • Erste Bank: Rakouský regulátor znovu prodloužil zákaz short obchodů na bankách Erste, Raiffeisen a pojišťovnách VIG a Uniqa do 30. listopadu 2010. Akcie Erste Bank se již obchodují bez nároku na dividendu za loňský rok ve výši 0,65 € na akcii.

  • ČEZ: Informoval, že prodal přibližně 70 % své produkce na rok 2011 za 52 € za MWh (to je i současná cena na německé burze), což je v souladu s našimi odhady pro 2011. Společnost dále uvedla, že prodala 25 % z velkoobchodního objemu na rok 2012 za cenu kolem 51 € za MWh (současná cena na německé burze je 54,35 € za MWh), což je pod naším odhadem 54,7 € za MWh.

  • Unipetrol: Výsledky za 1. kvartál překonaly odhady na všech ziskových úrovních především díky významnému snížení provozních nákladů a FIFO efektu ocenění zásob.

  • Sektor ropa a plyn: Barel ropy klesl pod 70 $ za barel především z důvodu posilování $ vůči € až k úrovním 1,22.

  • Telefónica O2 ČR: Výsledky společnosti za letošní 1. kvartál byly ovlivněny neočekávanými restrukturalizačními náklady ve výši 381 mil. Kč. Bez zahrnutí těchto nákladů by OIBDA klesla v souladu s letošním výhledem společnosti i naším odhadem (-7 %). Společnost investovala 1 mld. Kč do svých slovenských aktivit, což může negativně ovlivnit schopnost splácet dividendu za letošní rok (tzn. s výplatou v 2011).

  • NWR: Výsledky za 1. kvartál zaostaly za konsensem trhu z důvodu nižších objemů koksovatelného uhlí a vysoké ztráty z FX přecenění. Společnost však znovu potvrdila svůj produkční cíl pro letošní rok a díky novým kontraktům s platností od letošního 2. kvartálu očekáváme, že letos dosáhne zisku 305 mil. Kč. NWR výhledově zvažuje výplatu dividendy okolo 50% čistého zisku.

  • Philip Morris ČR: Minulý pátek neočekávaně zveřejnil klíčové údaje za 1. kvartál. Tržby se meziročně zvýšily o 6,1 % na 2,5 mld. Kč. Celkově jsou údaje nad našimi odhady. GŘ společnosti vyjádřil obavy z poklesu legálního trhu s cigaretami až o 12 % z důvodu zvýšení spotřební daně letos v únoru.

  • Pegas Nonwovens: Překonal odhady trhu na všech úrovních a současně potvrdil, že provozní zisk před odpisy meziročně poklesne o méně než 10 %. Rozhodnutí ohledně dividendy padne v červnu/červenci. Očekáváme ji na úrovni 0,95 € za akcii.

  • Orco: Pařížský soud potvrdil plán restrukturalizace a ochrana před věřiteli skončila. Společnost by měla zaplatit své dluhy během následujících deseti let. Kvůli prodloužení maturity dluhopisů by se mělo ocenění dluhu v rozvaze snížit a čistá hodnota aktiv zvýšit. Stále však vidíme napjatou situaci společnosti v peněžních tocích, protože dluh zůstává i tak vysoký. Letošní úrokové platby by však měla pohodlně pokrýt.

  • VIG: Zveřejnilo výsledky za letošní 1. kvartál, kdy překonalo tržní odhady v upsaném pojistném 2,53 mld. € (odhad 2,49 mld. €) a čistý zisk dosáhl 101,2 mil. € (odhad 95,4 mil. €). Vedení potvrdilo výhled na 2010 s růstem zisku před daní o více než 10 % (v 1. kvartálu +10,4 %), přičemž my tento růst odhadujeme na 14 až 16 %.

Zdroj: Česká spořitelna